کد خبر: ۹۸۰۵۱۹
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۳ 23 July 2021
instagram

 

به گزارش تابناک سمنان فیس بوک ویژگی جدیدی را برای پلتفرم اشتراک عکس خود یعنی اینستاگرام معرفی می‌کند که به شما این امکان را می‌دهد تا محتوای حساسیت‌زا را به صورت بالقوه در برگه اکسپلور اینستاگرام خود نشان داده می‌شود، کنترل کنید. با کمک تنظیمات جدیدی که به اینستاگرام اضافه شده است، کاربران می‌توانند میزان مشاهده محتوای حساس را کنترل و محدود کنند.

به گفته فیس بوک، این ویژگی جدید که به منظور کنترل محتوای حساس در اینستاگرام است، به شما این امکان را می‌دهد تا میزان مشاهده انواع محتوای حساس را کمتر و یا بیشتر کنید. برخی از محتوا‌های اینستاگرام ممکن است ناراحت‌کننده یا توهین آمیز باشد.

سه سطح مجاز، محدودیت (پیش فرض) و محدود کردن حتی بیشتر میزان محتوای حساس در اینستاگرام تعبیه شده است اما آنکه چه محتوایی را نشان می‌دهد یا نشان نمی‌دهند کاملا مبهم است و پایگاه خبری د ورج برای توضیحات با فیس بوک تماس گرفته است.

در صفحه پشتیبانی از کنترل محتوای حساس، اینستاگرام گفته است که محتوای حساس می‌تواند شامل پیام‌های خشونت آمیز فیزیکی یا خشونت آمیز جنسی و همچنین پست‌هایی باشد که مواردی مانند دخانیات یا استفاده غیر مجاز از برخی از دارو‌ها را تبلیغ می‌کند. برای فیس بوک واضح است که این تنظیم جدید بر اساس دستورالعمل‌های توصیه شده است که بر آنچه کاربر می‌تواند در صفحه اکسپلور خود مشاهده کند، و نه دستورالعمل‌های خاص اینستاگرام، تنظیم می‌شود.

پست‌هایی که کاملاً ناقض قوانین فیس بوک هستند، همچنان حذف خواهند شد. کنترل محتوای حساس فقط گزینه‌های بیشتری در اختیار کاربران قرار می‌دهد که نمی‌خواهند در معرض محتوایی قرار بگیرند که در برگه اکسپلور ممکن است ناراحت‌کننده باشد.

به عنوان مثال، فیس بوک گفته است که محتوایی که یک دعوا را نشان می‌دهد یا افرادی که لباس کمی بر تن دارند ممکن است حساس تلقی شود و بنابراین برای افرادی که دارای محدودیت محتوای حساس هستند نباید در صفحه اکسپلور نشان داده شود. اگرچه خشونت یا برهنگی گرافیکی از سایت خارج شده و حتی برای کسانی که کنترل محتوای حساس را روی مجاز تنظیم کرده اند، نمایش داده نمی‌شود.

فیس بوک به درخواست د ورج برای اظهار نظر درمورد اینکه این تغییر در مقدار محتوای حساس به طور بالقوه که برای کاربر نشان داده شده است، تفاوت ایجاد می‌کند، پاسخ نداد. توصیفاتی که در عکس صفحه فیس بوک نشان داده شده است که در بالای این مقاله است، کمی مبهم است. تنظیم جدید باعث عدم نشان داده شدن محتوای حساس برای کاربران نخواهد شد بلکه فقط ممکن است پست‌های کمتری که می‌تواند ناراحت‌کننده باشد را مشاهده کنید.

شرح مقدار محتوای نمایش داده شده کمی مبهم است

طبق گفته فیس بوک، با رفتن به نمایه کاربر و سپس ضربه زدن روی تنظیمات > حساب > کنترل محتوای حساس، این تنظیم قابل دسترسی خواهد بود. به نظر نمی‌رسد که این ویژگی هنوز برای همه کاربران ارائه شده باشد. این گزینه برای ما یا چند نفر از همکارانمان نشان داده نشده است. فیس بوک گفته است که تنظیمات مجاز بودن محتوای حساس ممکن است برای افراد زیر ۱۸ سال در دسترس نباشد.

این اطلاعیه در حالی منتشر می‌شود که بسیاری از شبکه‌های اجتماعی، به ویژه پلتفرم‌های اشتراک عکس و فیلم، در تلاش هستند تا نحوه برخورد با محتوایی را که ممکن است برای برخی از کاربران ناراحت‌کننده باشد اما برای برخی دیگر جذاب باشد، کشف کنند. سال گذشته، تیک تاک صفحه‌های هشدار دهنده را برای فیلم‌های بالقوه خشن و یا مستحجن معرفی کرد و اخیراً پینترست ممنوعیت تبلیغات کاهش وزن را اعلام کرد.

اینستاگرام خود سعی می‌کند تصاویری را که به طور بالقوه برای افرادی که با اختلالات خوردن دست و پنجه نرم می‌کنند مناسب نباشد و آن‌ها را اذیت کند، محو کند و منابعی را در اختیار کاربرانی قرار می‌دهد که به دنبال محتوای مربوط به غذا خوردن بی‌نظم هستند. به نظر نمی‌رسد که اطلاعیه امروز تغییر اساسی برای صفحه اکسپلور را نشان می‌دهد، اما کاربر باید کمی کنترل بیشتری بر روی آنچه در صفحه مشاهده می‌کنند داشته باشد.

 

لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:

اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com
منبع: تکفارس

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار