محمد دستورانی:
تابناک سمنان: محمد دستورانی مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: با بیان اینکه اولیاء دانش آموزان هیچ هزینه‌ای پرداخت نکنند، گفت: در سه مورد حق بیمه حوادث، هزینه سنجش سلامت و کتب درسی فقط از والدین هزینه دریافت می‌شود.
کد خبر: ۹۸۰۴۹۵
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۴ 23 July 2021

آیا مدارس در مهر امسال بازگشایی می‌شوند؟ / روایت ۳ سناریو برای آغاز سال  تحصیلی

 

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان درباره آغاز سال تحصیلی و هزینه مدارس، بیان کرد: اولیا جز در سه مورد حق بیمه حوادث، هزینه سنجش سلامت و هزینه کتب درسی نباید به هیچ عنوان وجهی پرداخت کنند.

وی با بیان اینکه حتی مدارسی که بر اساس قوانین شهریه دریافت می‌کنند اجازه ندارند مطالبه همه شهریه را کنند، ابراز کرد: مدارس می‌بایست ۱۵ درصد هزینه را دریافت و باید متناسب با توانایی خانواده‌ها شهریه را تقسیط کنند.

محمد دستورانی با بیان اینکه مدیران مدارس حق ندارند قبل از شروع تحصیل و در حین ثبت نام مطالبه وجه کنند، افزود: اکیپ‌های بازرسی آموزش و پرورش در سراسر استان فعال و با متخلفانی که از والدین دانش آموزان پول دریافت کنند، برخورد می‌شود.

دستورانی با بیان اینکه هزینه سنجش سلامت نیز برای استان سمنان ۵۰ هزار تومان است، ابراز کرد: والدین نباید هزینه‌های بیشتری را پرداخت کنند.

وی خواستار گزارش کردن تخلفات از سوی والدین دانش آموزان به اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان شد و گفت: همراهی اولیا با اداره کل می‌تواند در کاهش تخلفاتی مانند دریافت هزینه از دانش آموزان مؤثر باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان ادامه داد: والدین می‌توانند در سراسر استان سمنان در صورت مشاهده تخلفات مدیران مدارس با شماره تلفن ۳۳۳۲۷۲۶۷ مراتب را در ساعات اداری در میان بگذارند.

دستورانی با بیان اینکه به اندازه کافی سرانه مدارس به مدیران مدارس پرداخت شده است، ابراز کرد: دیگر نیازی نیست مدارس از دانش آموزان پولی اخذ کنند.

لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:

اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com
 

مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین