به گزارش تابناک سمنان محمود واعظی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت با بیان اینکه سیاست خارجی در اکثر کشورها جدا از مسایل جناحی و داخلی است، اظهار کرد:  مذاکرات وین مهم است و اصولی که ما رعایت می کنیم، چارچوبی است که مقام معظم رهبری ترسیم کرده اند و ما در آن چارچوب حرکت می کنیم. آنچه که پیش می رود در واقع مورد تایید نظام است.تیم مذاکره کننده در این مسیر اقدام می کند.

وی ادامه داد: انتخابات ریاست جمهوری نباید مزاحمتی برای مذاکرات ایجاد کند. آنچه تا الان توافق شده است که کم نیست و درباره موضوعات مهم اقتصادی توافق شده است، به عنوان تفاهم می ماند، ولی باتوجه به اینکه این مذاکره کننده اعلام کرده است هرآنچه توافق کردیم موقعی نهایی می شود که ما به همه خواسته های خود برسیم به همین دلیل درباره سایر موارد هم مذاکره در حال انجام است و امیدواریم در هفته های آینده خبرهای خوبی داشته باشیم.

 واعظی در ادامه با بیان اینکه نمی توانیم بین سیاست و اقتصاد خط کشی کنیم، تصریح کرد: در موضوع اقتصاد باید فداکاری کند برای سیاست و  موضوعات دیگری هم هست که سیاست باید برای اقتصاد فداکاری کند.در سه سال گذشته در وزارت خارجه بستری فراهم کردند که تحریم را دور زده و نیازمندی های کشور را تهیه کنیم. آمریکا برنامه ریزی کرده بود که در سه ماه در ایران قحطی ایجاد کرده و مردم را در مقابل نظام قرار دهد. اینجا سیاست به کمک اقتصاد آمد تا نیازمندی های خود را تامین کرده و صادرات خود را انجام دهیم. هر دولتی هم بیاید باید براساس منافع و امنیت ملی و مصالح کشور تصمیم بگیرد کجا سیاست در خدمت اقتصاد یا اقتصاد در خدمت سیاست باشد.

 مسئول دفتر رییس جمهور درباره نزدیک بودن پایان توافق یک ماهه ایران و آژانس انرژی اتمی، گفت: اگر ما به خواسته هامون نزدیک شویم می توانیم این همکاری را تمدید کنیم تا به یک توافق خوب برسیم.

لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:

اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com
منبع: ایسنا