طی حکمی؛
طی حکمی از سوی وزارت میراث فرهنگی و گردشگری، مهدی جمال از سمت مدیرکلی میراث فرهنگی استان سمنان برکنار شد و موقتاً دوست محمدی سرپرستی این اداره کل را به دست گرفت.
کد خبر: ۹۵۴۰۴۳
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۹ 08 April 2021

مدیرکل میراث فرهنگی سمنان برکنار شد/ دوست محمدی جایگزین موقت

 

به گزارش تابناک سمنان  طی حکمی مهدی جمال مدیرکل میراث فرهنگی استان سمنان برکنار و به جای وی تا تعیین مدیرکل جدید، دوست محمدی به عنوان سرپرست میراث فرهنگی استان سمنان منصوب شد. این در حالی است که وی سابقه مدیریت میراث فرهنگی شهرستان سمنان و معاونت در اداره کل را نیز در کارنامه دارد.

مهدی جمال دو سال پیش ابتدا به عنوان سرپرست و سپس به عنوان مدیرکل میراث فرهنگی استان سمنان منصوب شد و زمزمه‌هایی مبنی بر انتقال وی به وزارت خانه مطرح شده است.

نکته قابل توجه اینکه دقایقی قبل در مراسمی با حضور سرپرست امور مجلس و استان‌های وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و مدیر کل امور مجامع و تشکل‌های مردم نهاد وزارتخانه، حمید رضا دوست محمدی به عنوان سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان منصوب شد.

مهدی جمال، مدیرکل سابق میراث فرهنگی استان سمنان در آئین تودیع خود حضور نداشت.

برخی کارشناسان معتقد هستند که مدیریت جمال در حوزه میراث فرهنگی سبب شد تا توسعه غیر متوازنی در استان رخ دهد امروز میراث فرهنگی استان مانند موجودی عجیب‌الخلقه محسوب می‌شود که سر و یک دست بسیار بزرگ دارد اما گردن و کمر باریک یک پای بلند دارد و یک پای کوتاه و لاغر است.

فعالان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی امیدوار هستند که مدیرکل بعدی بتواند کاستی‌های مدیریت جمال را برطرف کند.

لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:

اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com
منبع: مهر

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار