طبق آخرین آمارها؛
طبق آمار ارائه شده از سوی دانشگاه‌های علوم پزشکی سمنان و شاهرود، تا ۲۴ ساعت گذشته ۱۰۲ بیمار کرونایی در استان بستری و تحت مراقبت هستند و در این بازه زمانی یک نفر جان خود را از دست داد.
کد خبر: ۹۴۷۳۰۹
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۰ 09 March 2021

۱۰۲ بیمار کرونایی در استان سمنان بستری هستند/ یک نفر جان باخت

 

به گزارش تابناک سمنان آمارهای ارائه شده از سوی دانشگاه‌های علوم پزشکی سمنان و شاهرود نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت منتهی به ابتدای روز سه شنبه، یک بیمار کرونایی در سطح استان سمنان جان خود را از دست داده در نتیجه تعداد بیماران فوتی کرونایی در استان از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون به ۹۳۰ نفر رسید.

در ۲۴ ساعت گذشته همچنین ۶۴ مورد بیمار جدید کرونایی نیز در سطح استان سمنان شناسایی شدند و تعداد بیماران بستری استان به عدد ۱۰۲ رسید. از ابتدای شیوع کووید ۱۹ تاکنون در سطح استان سمنان ۲۵ هزار و ۶۳۴ نفر به این بیماری مبتلا شدند که ۱۸ هزار و ۴۳۸ نفر از این بین به صورت سرپایی مداوا و یا جان خود را از دست دادند و هفت هزار و ۷۴۰ نفر نیز بعد از بستری در بیمارستان بهبود و مرخص شده‌اند.

در ۲۴ ساعت منتهی به ابتدای روز سه شنبه همچنین ۱۱ بیمار کرونایی نیز در سطح استان سمنان با بهبودی از بیمارستان مرخص شده‌اند.

هم اکنون سه شهرستان استان سمنان شامل سمنان، گرمسار و مهدی‌شهر در وضعیت زرد کرونایی و سه شهرستان دیگر در شرایط آبی قرار دارند و شاهرود و دامغان نارنجی هستند. این آمارها نشان از بازگشت دوباره اوج کرونایی در شرق استان سمنان دارد.

رعایت فاصله گذاری اجتماعی، الزامات بهداشتی، شستشوی دستان، دوری از تجمعات و مهمانی‌ها توصیه مهم مسئولان بهداشت و درمان به مردم است. محدودیت‌ها نیز طبق رنگ‌بندی از شنبه مجدداً احیا می‌شوند.

استان سمنان دارای دو دانشگاه علوم پزشکی در سمنان و شاهرود است که آمار کرونای استان در واقع مجموع داده‌های ارائه شده از سوی این دو دانشگاه محسوب می‌شود.

 

لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:

اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com
منبع: مهر

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین