شناسایی ۱۵۰ دانش آموز نخبه سمنانی؛
تابناک سمنان: محمد دستورانی  مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان از اجرای طرح آموزش مسئولیت‌پذیری و شناسایی دانش‌آموزان نخبه در ۱۵۰ مدرسه این استان خبر داد.
کد خبر: ۹۴۴۵۶۳
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۸ 28 February 2021

۷۰ طرح عمرانی در آموزش و پرورش استان، در دست اجراست

 

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان 10 اسفندماه با اعلام این خبر اظهار کرد: اقدامات جدیدی در استان سمنان با تلاش آموزش و پرورش در دست اجرا است تا مسئولیت پذیری، اعتماد به نفس و جرات ورزی در بین دانش‌آموزان افزایش یابد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان خاطرنشان کرد: برای اجرای این طرح ۲۵۰ نفر از کارکنان آموزش و پرورش برنامه‌هایی را در دست اجرا دارند.

محمد دستورانی با بیان اینکه شناسایی و پرورش استعدادهای دانش‌آموزان نخبه با همراهی معلمان و کادر آموزش و پرورش به طور ویژه در حال انجام است اضافه کرد: دانش‌آموزان ۱۵۰ مدرسه استان سمنان برای آموزش مسئولیت‌پذیری، اعتماد به نفس و جرات‌ورزی استان سمنان در حال آموزش هستند.

وی بر لزوم هم‌افزایی دستگاه‌های فرهنگی تاکید و تصریح کرد: پیوند آموزش و پرورش، دانشگاه و صنعت و تولید اقدامی مثبت برای توسعه استان سمنان است.

آموزش و پرورش استان سمنان  همچنین در نشست بررسی وضعیت مدارس امین این استان گفت: تعامل، هم افزایی و همفکری بسیار خوبی میان آموزش و پرورش و حوزه های علمیه در استان سمنان وجود دارد

وی ادامه داد: خوشبختانه در سطح استان سمنان خانواده‌ها، حوزه‌های علمیه‌، معلمان  و دانش‌آموزان در مسیر تربیت اجتماعی علاقمند بوده و مشارکت فعال دارند.

وی گفت: استان سمنان با ۹۷ هزار کیلومتر مربع به عنوان ششمین استان وسیع کشور محسوب می‌شود که کمترین میزان آمار دانش‌آموزی در سطح استان‌های کشور را به خود اختصاص داده است

دستورانی با بیان اینکه ۱۲۸ هزار نفر دانش آموز در سطح مراکز آموزشی استان سمنان مشغول به تحصیل است اضافه کرد: در هر کیلومتر مربع در برخی موارد 6دهم و در برخی مناطق دیگر 1.2 دانش‌آموز داریم و این پراکندگی بیش از حد در سطح استان موجب گران شدن تعلیم و تربیت شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان افزود: آموزش و پرورش استان سمنان به دلیل وسعت و پراکندگی جمعیت و نیرو بری زیاد، یکی از گران‌ترین آموزش و پرورش ها در سطح کشور است.

وی ادامه داد: استان سمنان در پوشش تحصیلی در تمامی دوره ها از پیش دبستانی تا متوسطه دوره دوم ۱۲ درصد از میانگین کشور بالاتر می باشد

وی نرخ باسوادی در استان سمنان را ۹۸ درصد اعلام و اظهار کرد: زیرساخت اینترنتی و فناوری آموزشی در استان ، زیرساخت بسیار خوب و جزو چهار استان برتر در زیست بوم جدید در استفاده از سامانه شاد است.

دستورانی با بیان اینکه دغدغه خانواده‌ها در استان سمنان به تحصیل فرزندانشان بسیار قابل توجه است گفت: در بحث توسعه متوازن رشته‌های تحصیلی، استان سمنان یکی از استان‌های موفق در سطح کشور است به نحوی که ۴۷ درصد از دانش‌آموزان در رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش تحصیل می‌کنند که میانگین این عدد در سطح کشور ۳۶ درصد است.

وی با بیان اینکه استان سمنان در امتحانات نهایی رتبه سوم کشور را به خود اختصاص داده است اظهار کرد: خوشبختانه استان سمنان در کنکور سراسری رتبه دوم کشور را دارا است

این مدیر مسوول افزود: استان سمنان در بخش آموزش و پرورش جزو سه استان برتر کشور در بسیاری از شاخص‌ها و جزو ۵ استان برتر در برخی شاخص‌ها است که حاصل تلاش، تدبیر و همراهی تمام کسانی است که تاکنون در دستگاه‌ تعلیم و تربیت ، حوزه‌های علمیه و دستگاه‌های فرهنگی تلاش نموده و با آموزش و پرورش همکاری کرده‌اند.

وی با بیان اینکه دانشگاه فرهنگیان استان به عنوان یکی از قابلیت های مهم و موثر استان سمنان محسوب می‌شودگفت: اگر قرار است در گام دوم انقلاب ما بالنده تر از گام اول حرکت کنیم و به خودسازی و جامعه پردازی و در نهایت تمدن سازی برسیم، قطعاً در این مسیر آموزش و پرورش و حوزه های علمیه نقش ممتازی را خواهند داشت

وی با بیان اینکه برای رسیدن به نقش ممتاز آموزش و پرورش باید فاصله بین بایدها و واقعیت ها کم شود گفت: در ساحت اعتقادی آموزش و پرورش اگر حوزه های علمیه در کنار آموزش و پرورش نباشند و کمبود مربیان پرورشی و مشاوران را جبران نکنند قطعاً دچار مشکل خواهیم شد

لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:

اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار