موسسه ملی آمار و مطالعات اقتصادی فرانسه در گزارشی اعلام کرد تولید ناخالص داخلی این کشور ۸.۲ درصد در ۲۰۲۰ کاهش یافته که بدترین رکود آن از جنگ جهانی دوم تا حالا بوده است.
کد خبر: ۹۴۴۰۳۱
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۴ 27 February 2021

کرونا اقتصاد فرانسه را وارد بدترین رکود اقتصادی از زمان جنگ جهانی دوم کرد

 

 به گزارش تابناک سمنان به نقل از راشاتودی، اطلاعات موسسه ملی آمار و مطالعات اقتصادی فرانسه نشان می‌دهد محدودیت‌های اقتصادی و اجتماعی مربوط به همه‌گیری ویروس کرونا باعث کاهش 8.2 درصدی تولید ناخالص داخلی فرانسه در 2020 شده که در تاریخ این کشور بی سابقه است.

 این موسسه قبلا رکود اقتصادی فرانسه را 8.3 درصد اعلام کرده بود.

 در گزارش این موسسه که در روز جمعه منتشر شد آمده است:«فعالیت اقتصادی در 2020 به نحو بی‌سابقه‌ای و معادل 8.2 درصد کاهش یافته است در حالی که در 2019، 1.5 درصد رشد داشت».

طبق این گزارش، تولید ناخالص داخلی فرانسه 1.4 درصد در سه ماهه پایانی 2020 پایین آمده است، در حالی که اطلاعات اولیه این رقم را 1.3 درصد نشان می‌داد.

 موسسه ملی آمار و مطالعات اقتصادی فرانسه اعلام کرد:« در سه ماهه پایانی 2020 همزمان با دومین قرنطینه ملی و محدود شدن فعالیت‌های اقتصادی، تولید ناخالص داخلی 4.9 درصد کمتر از همین زمان در 2019 بود. این رقم نسبت به سه ماهه دوم و طی دوره اول قرنطینه‌ها متعادل‌تر بود. تولید ناخالص داخلی فرانسه در فصل بهار 18.6 درصد نسبت به سال قبل از آن کاهش داشت».

 اقتصاد فرانسه 1.5 درصد در 2019 رشد کرد و جزو بهترین اقتصادهای اروپا بود ولی رکود سال گذشته میلادی بدترین رکود آن از جنگ جهانی دوم تا حالا بوده است.

لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:

اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com
منبع: تسنیم

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار