۲۵۶ روستا دارای دهیاری؛
تابناک سمنان: مهدی صمیمیان مدیرکل دفتر امور روستایی و شورا‌های استانداری سمنان گفت: ۴۳ روستای با جمعیت ۲۰ خانوار دارای شورای اسلامی استان که فاقد دهیار هستند دهیاری می‌شوند.
کد خبر: ۹۴۳۶۲۶
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۰ 24 February 2021

۹۳ صندوق اخذ رأی در دامغان ساماندهی می‌شود

 

مدیرکل دفتر امور روستایی و شورا‌های استانداری سمنان با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید برای ۸۴ روستای استان سمنان مجوز تاسیس دهیاری صادر شده است، ابراز داشت: اکنون ۲۵۶ روستای استان دهیاری دارد.

وی بیان کرد: رونق و توسعه روستا‌ها یکی از اولویت‌های دولت تدبیر و امید بوده و برخورداری روستا‌ها از دهیار کمک کننده در تحقق رویکرد دولت در روستا‌ها است.

مهدی صمیمیان ادامه داد: برخورداری روستا از دهیار نقشی مهم در عمران، آبادانی و توسعه آن دارد و همچنین تخصیص اعتبارات به روستا‌ها نیز به وجود دهیار بستگی دارد.

صمیمان خاطر نشان کرد: میزان دانش و سواد دهیاران نقشی مهم در ابتکار عمل و اتخاذ تصمیم‌های خلاقانه برای توسعه روستا‌ها دارد و استان سمنان از لحاظ سواد دهیاران نیز در وضعیت مطلوبی قرار دارد.

وی یادآور شد: ۹ درصد دهیاران استان دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد، ۳۷ درصد دهیاران دارای مدرک تحصیلی کارشناسی، ۱۵ درصد دارای مدرک تحصیلی کاردانی، پنج درصد دارای تحصیلات حوزوی و ۳۸.۵ درصد دارای دیپلم هستند.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شورا‌های استانداری سمنان تصریح کرد: توانمندسازی دهیاران نقشی مهم در تحقق راهبرد جهش تولید و توسعه و رونق روستا‌ها دارد و استان سمنان در این زمینه پیشرو است.

وی تصریح کرد: دهیاران، سفیران سلامت، فرهنگ و آبادانی هستند و باید با جدیت و رفتار مسئولانه برای تحول و جهش تولید در روستا‌ها تلاش کنند.

بر اساس سرشماری نفوس ومسکن سال ۱۳۹۵ کشور، از کل جمعیت بیش از ۷۰۲ هزار نفری استان سمنان ۴۵ هزار و ۸۱۶ خانوار روستایی با جمعیت ۱۴۱ هزار و ۸۵۸ نفر در ۵۴۹ روستا و آبادی استان زندگی می‌کنند و ۹۰ درصد جمعیت روستایی استان تحت پوشش شورا‌های اسلامی روستایی و ۸۸ درصد تحت پوشش دهیاری‌ها قراردارند.

لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:

اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار