طبق آخرین آمارها؛
طبق آمار ارائه شده از سوی دانشگاه‌های علوم پزشکی سمنان و شاهرود، در ۲۴ ساعت گذشته دو نفر به دلیل بیماری کرونا در سطح استان سمنان جان خود را از دست داده اند.
کد خبر: ۹۴۳۴۷۰
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۷ 24 February 2021

کرونا در استان سمنان می‌تازد/ ۲ بیمار کرونایی دیگر هم جان باختند

 

به گزارش تابناک سمنان آمارهای ارائه شده از سوی دانشگاه‌های علوم پزشکی سمنان و شاهرود نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت منتهی به ابتدای روز چهارشنبه، دو بیمار کرونایی در سطح استان سمنان جان خود را از دست دادند تا تعداد بیماران فوتی کرونایی در استان از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون به ۹۱۷ نفر برسد.

در ۲۴ ساعت گذشته همچنین ۱۱۱ مورد بیمار جدید کرونایی نیز در سطح استان سمنان شناسایی شدند و تعداد بیماران بستری استان به عدد ۱۲۵ رسید که نسبت به روزهای قبل متأسفانه چهار نفر افزایش داشته است.

از ابتدای شیوع کووید ۱۹ تاکنون در سطح استان سمنان ۲۴ هزار و ۶۷۲ نفر به این بیماری مبتلا شدند که ۱۷ هزار و ۶۳۰ نفر از این بین به صورت سرپایی مداوا و یا جان خود را از دست دادند و هفت هزار و ۵۰۵ نفر نیز بعد از بستری در بیمارستان بهبود و مرخص شده‌اند.

در ۲۴ ساعت منتهی به ابتدای روز چهارشنبه همچنین ۱۳ بیمار کرونایی نیز در سطح استان سمنان با بهبودی از بیمارستان مرخص شده‌اند که نسبت به روز قبل یک نفر کمتر است.

هم اکنون چهار شهرستان استان سمنان شامل سمنان، گرمسار، دامغان و مهدی‌شهر در وضعیت زرد کرونایی و سه شهرستان دیگر در شرایط آبی قرار دارند و شاهرود تنها شهرستان نارنجی استان سمنان است. این آمارها نشان از بازگشت دوباره اوج کرونایی در شرق استان سمنان دارد.

رعایت فاصله گذاری اجتماعی، الزامات بهداشتی، شستشوی دستان، دوری از تجمعات و مهمانی‌ها توصیه مهم مسئولان بهداشت و درمان به مردم است. محدودیت‌ها نیز طبق رنگ‌بندی از شنبه مجدداً احیا می‌شوند.

استان سمنان دارای دو دانشگاه علوم پزشکی در سمنان و شاهرود است که آمار کرونای استان در واقع مجموع داده‌های ارائه شده از سوی این دو دانشگاه محسوب می‌شود.
لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:

اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com
منبع: مهر

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار