معاون اقتصادی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان سمنان گفت: میزان سپرده‌های بانکی مردم در بانک‌های استان سال ۱۳۹۸ در مقایسه با سال ۱۳۹۲ ابتدای دولت تدبیر و امید بیش از ۵.۵ برابر شد.
کد خبر: ۹۴۳۴۱۶
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۷ 24 February 2021

سپرده‌های بانکی استان سمنان در دولت تدبیر و امید بیش از ۵.۵ برابر شد

 

به گزارش تابناک سمنان علیرضا دیانی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا، ابراز داشت: سپرده‌های بانکی مردم استان سمنان سال ۱۳۹۸ در حدود ۱۶۵ هزار و ۸۰۲ میلیارد ریال و در سال ۱۳۹۲ حدود ۳۰ هزار و ۲۶۶ میلیارد ریال  بود.

معاون اقتصادی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان سمنان  ادامه داد: میزان سپرده‌های بانکی استان نشاندهنده حجم بالای نقدینگی در بانک‌های استان سمنان است.

وی اضافه کرد: بازار سرمایه بازار خوبی برای سرمایه‌گذاری است و در شرایط فعلی برای ترغیب مردم و ایجاد اطمینان به منظور انتقال نقدینگی خود به بازار سرمایه باید کار شود.

وی بیان کرد: وضعیت بازار سرمایه در ماه‌های اخیر موجب کمرنگ‌شدن اطمینان سرمایه‌گذران شده است و برای جذب نقدینگی در بازار بورس باید مشکل بازار حل و اطمینان‌سازی شود.

معاون اقتصادی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان سمنان اظهار داشت: ۱۹۰ هزار و ۸۵۶ نفر از ابتدای امسال تا پایان دی در استان سمنان، برای ورود به بازار بورس، کد بورسی دریافت کردند  و اطمینان سازی می‌تواند موجب انتقال نقدینگی به بازار بورس شود.

وی یادآور شد: ارزش معاملات انجام شده در بورس سمنان از فروردین تا پایان دی امسال ۲۱ هزار و ۱۳ میلیارد ریال و در سال ۱۳۹۲ ابتدای آغار به کار دولت تدبیر و امید حدود پنج هزار و ۳۶۶ میلیارد ریال در سال ۱۳۹۲ بود.

معاون اقتصادی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان سمنان گفت: آمار نشان می‌دهد مردم به سرمایه‌گذاری در بورس ترغیب شده‌اند، اما برای حفظ و توسعه سرمایه‌گذاری در بورس باید توجه ویژه به رفع مشکل بازار و تقویت اطمینان شود.

به گزارش ایرنا، دوره‌های مجازی آموزش مفاهیم سرمایه‌گذاری در بورس در قالب چهار جلسه ۲ ساعته، هر هفته ۲ روز و به صورت رایگان برگزار می‌شود و علاقه‌مندان به ثبت نام در این دوره‌ها می‌توانند با شماره‌های ۳۳۳۴۵۶۱۰ و ۳۳۳۴۵۶۳۹ تماس بگیرند.

لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:

اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com
منبع: ایرنا

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار