شبکه‌های تلویزیونی با تدارک بیش از ۱۱۵ ساعت برنامه در ساختارهای مختلف و متنوع به استقبال شب و روز میلاد حضرت علی(ع) می‌روند.
کد خبر: ۹۴۳۲۸۳
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۸ 23 February 2021

پدرانه‌های تلویزیون در شب و روزِ 13 رجب

 

به گزارش تابناک سمنان شبکه‌های سیما با تدارک بیش از 115 ساعت برنامه در ساختارهای مختلف و متنوع از جمله فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی، جنگ‌های شاد، مسابقات، پویانمایی، مستند، سخنرانی و همچنین برقراری ارتباط زنده با مشهد مقدس، حرم حضرت معصومه (س)، کربلای معلی و نجف اشرف در شب و روز عید بزرگ 13 رجب، ولادت امام علی(ع) و روز پدر، لحظاتی شاد و معنوی را پیشکش مخاطبان می‌کنند.

جزئیات پخش برنامه‌های شبکه‌های تلویزیونی در شب و روز میلاد حضرت علی(ع) به شرح ذیل است:

«حکایت خوبان» با «درس‌هایی از قرآن» در شبکه یک 

- برنامه «حکایت خوبان» به تهیه‌کنندگی هادی سمیعی پنجشنبه و جمعه 7 و 8 اسفندماه از مشهدمقدس به صورت زنده با اجرای علیرضا قوامی پخش می‌شود. این برنامه با حضور کارشناس مذهبی حجت‌الاسلام موسوی مطلق و میهمانان مختلف روی آنتن می‌رود. شاعر آیینی، حامد عسگری و احمد علوی و هنرمندان و ورزشکاران پخش می‌شود. این برنامه پنجشنبه 7 اسفندماه ساعت 9:30، 12:30 و 23:15 و روز جمعه 8 اسفندماه ساعت 9:30 صبح، 19:30 و 23:15 روی آنتن می‌رود.

- برنامه «فرمول یک» با پخش آیتم‌های متنوع و ایجاد فضایی شاد و مفرح و با دعوت از میهمانان ویژه به مقام والای حضرت علی(ع) و سبک زندگی ایشان در روز چهارشنبه 6 اسفندماه ساعت 23:15 می‌پردازد.

- برنامه «سیمای خانواده» با دعوت از میهمانان ویژه و گفت‌وگو با آنان درباره ابعاد شخصیتی حضرت علی(ع) و بیان فضائل ایشان چهارشنبه و پنجشنبه 6 و 7 اسفندماه حوالی ساعت 12 روی آنتن شبکه یک می‌رود.

- حجت‌الاسلام قرائتی در برنامه «درس‌هایی از قرآن» با نگاه ویژه به زندگی حضرت علی(ع) در روز میلاد ایشان در روز پنجشنبه ساعت 18:20 پخش می‌شود.

- «مسابقه ایران» با محوریت پرداختن به ولادت حضرت علی(ع) و روز پدر در روز پنجشنبه ساعت 19:30 با حضور شرکت‌کنندگان پخش می‌شود.

«هزار و یک‌شب» با طعم زعفران در شبکه دو

- برنامه شبانگاهی «دست در دست» به تهیه‌کنندگی هادی خدادی چهارشنبه و پنجشنبه (6 و 7 اسفند) در قالب ویژه‌برنامه شاد روانه آنتن خواهد شد. این برنامه با حضور میهمان فرهنگی، هنری و خواننده‌های خوب کشورمان فضایی با نشاط و گفت‌وگوهایی صمیمانه و شنیدنی برای مخاطبان تدارک دیده است که بعد از گفت‌وگوی ویژه خبری حوالی ساعت 23:30 در جدول پخش برنامه‌های شبکه دو سیما قرار دارد.

- برنامه «هزار و یک‌شب» کاری از گروه خانواده به تهیه‌کنندگی میلاد حق‌پرست نیز در فضایی شاد به مناسبت ولادت امیرالمؤمنین (ع) روانه آنتن می‌شود. این برنامه با ساختاری ترکیبی از بخش‌های مختلفی تشکیل شده که شامل گفت‌وگو با میهمان، بخش نمایشی و ... می‌شود. در بخش نمایشی این برنامه اکبر رحمتی و مینا جعفرزاده از بازیگران پیشکسوت کشورمان حضور دارند. این برنامه در مدت 45 دقیقه با اجرای میلاد حق‌پرست و علی مسلمی روانه آنتن می‌شود. «هزار و یک‌شب» کاری است از گروه خانواده که پنجشنبه 7 اسفند ساعت 13:30 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

- ویژه برنامه «کوی محبت» به تهیه‌کنندگی و اجرای سیدمصطفی موسوی، چهارشنبه ساعت 21 با حضور کارشناسان مذهبی و ذاکران اهل‌بیت به صورت مستقیم از نجف اشرف ارتباطی معنوی را در این روز فرخنده با مخاطبان برقرار خواهد کرد. همچنین پنجشنبه ساعت 11:15 نیز روانه آنتن خواهد شد.

- «در انتهای الوند» کاری از گروه اجتماعی فرهنگی و به تهیه‌کنندگی امیرحسین آذر با اجرای نجمه جودکی، حامد مهربانی و مجید یحیایی چهارشنبه صبح حوالی ساعت 07:30 صبح با حضور میهمانان ویژه، منعطف با این مناسبت مبارک روانه آنتن می‌شود.

- «به تو از دور سلام» نیز با قرائت دعای کمیل پنجشنبه شب حوالی 15 دقیقه بامداد و دعای ندبه جمعه صبح حوالی ساعت 6 صبح با مخاطبان این شبکه همراه خواهد شد و مولودی‌خوانی همچنین سخنرانی‌های مذهبی نیز در فواصل برنامه‌ها روانه آنتن خواهند شد.

- گروه کودک و نوجوان شبکه دو نیز برنامه‌های «با ما بیا» با اجرای عمو مهربان و خاله رویا همچنین «دست کی بالا» با اجرای عمو بهروز و گیتی خامنه را به صورت ویژه‌ای تهیه کرده که به مناسبت گرامیداشت مقام پدر و میلاد حضرت علی(ع) روانه آنتن خواهد شد.

- برنامه «زعفران» کاری از گروه اجتماعی فرهنگی به تهیه‌کنندگی محمد سلوکی نیز جمعه ساعت 10 صبح به صورت منعطف با این میلاد خجسته روانه آنتن می‌شود.

- همچنین برنامه «عصر خانواده» نیز با دعوت از چهره‌های مختلف و خانواده‌هایی با داستان‌های شنیدنی در روز پدر تقدیم مخاطبان و خانواده‌های ایرانی خواهند شد؛ این برنامه چهارشنبه ساعت 18 روانه آنتن می‌شود.

شبکه سه با مخاطب خاص و سلام صبح بخیر

- مراسم جشن ولادت حضرت علی(ع) چهارشنبه 6 اسفند ساعت 19:15 از حرم حضرت معصومه (س) به طور مستقیم از شبکه سه سیما پخش می‌شود. این مراسم در رواق امام خمینی حرم حضرت معصومه(س) با مدیحه‌سرایی و مولودی‌خوانی حاج محمود کریمی و سیدمجید بنی‌فاطمه برگزار می‌شود. 

- همچنین برنامه «مخاطب خاص» پنجشنبه 7 اسفند ساعت 23:30 از کربلای معلی با دعوت از آیت‌الله سیدمهدی میرباقری مخاطبان خود را میهمان جشن ولادت می‌کند.

- برنامه‌های «سلام صبح بخیر» و «عطسه» نیز با  فضایی متفاوت و شاد روز میلاد را جشن می‌گیرند.

- همچنین پخش مداحی و مولودی‌خوانی نیز در قالب برنامه‌های «نوای افلاک» و «موکب ثارالله» در فواصل برنامه‌ها از شبکه سه پخش می‌شود.

«اهالی شب» شبکه چهار

- «اهالی شب» به مناسبت ولادت امام علی (ع) و روز پدر تدارک ویژه‌اى دیده و روی آنتن شبکه چهار می‌رود. این برنامه ساعت 23 با حضور میهمان‌های ویژه پخش می‌شود.

- برنامه موسیقیایی «نغمه‌ها» با پخش موسیقی متناسب با این ایام پنجشنبه ساعت 19 از این شبکه پخش می‌شود.

جشن پدرانه شبکه پنج با «رنگین‌کمان» ویژه

- گروه معارف شبکه پنج سیما به مناسبت ولادت با سعادت حضرت علی (ع) با برنامه ظهرگاهی تانیایش، پخش میان برنامه و کلیپ‌های مولودی‌خوانی، میلاد حضرت علی(ع) را جشن می‌گیرد. 

- برنامه ظهرگاهی «تانیایش» روز چهارشنبه 6 اسفند ساعت 13 معطوف به این موضوع روی آنتن شبکه پنج می‌رود. پرداختن به موضوع پدر، پخش نماهنگ و مولودی‌خوانی ویژه ولادت حضرت علی(ع) در دل برنامه از بخش‌های تماشایی این برنامه است.

- مسابقه تلویزیونی «پنج ستاره» گروه اجتماعی شبکه پنج، ویژه میلاد حضرت علی(ع) به صورت زنده چهارشنبه و پنجشنبه (6 و 7 اسفندماه) ساعت 21:20 روی آنتن می‌رود. این ویژه برنامه در شب و روز میلاد حضرت میزبان دو شرکت‌کننده از چهره‌های سینما و تلویزیون خواهد بود.

- مستند «پدرانه» نیز روز پنجشنبه 7 اسفندماه مصادف با روز میلاد حضرت علی (ع) پخش می‌شود. این مستند به روایت اقدامات دینی و اجتماعی حجت‌الاسلام سیدجواد سلیمانی امام جمعه شهرستان لنگرود از توابع استان گیلان می‌پردازد.

- «قرنطینه» دیگر برنامه گروه اجتماعی است که روز پنجشنبه 7 اسفندماه ساعت 17:10 گفت‌وگویی متفاوت با میهمان برنامه خواهد داشت.

- برنامه «شهران» گروه اقتصاد شبکه پنج، چهارشنبه 6 اسفندماه ساعت 21 به موضوع ورزش‌های باستانی می‌پردازد. این برنامه به تبیین موضوع اخلاق و منش پهلوانی می‌پردازد که به نوعی به رشادت‌های حضرت علی(ع) در جنگ خیبر اشاره دارد. اخلاق‌گرایی، مرام پهلوانی و... سرفصل این برنامه است.

- برنامه ویژه کودک «رنگین‌کمان» با دعوت از کودکان با نام علی و پخش موسیقی پدرانه، دعوت از گروه سرود و خواندن سرود امام علی(ع)، کیک ولادت، تزیین دکور گل و بادکنک آرایی این میلاد فرخنده را جشن می‌گیرد.

- سایر برنامه‌های شبکه همچون «یه روز تازه»، «به خانه بر می‌گردیم»، «در شهر» و «در استان» و ... نیز معطوف میلاد امام علی(ع) روانه آنتن شبکه پنج سیما خواهد شد.

شبکه آموزش با «کی میاد ستاره چینی» 

- ویژه برنامه مناسبتی «رادیو هفت» در شب و روز میلاد حضرت علی(ع) چهارشنبه و پنجشنبه 6 و 7 اسفند ساعت 23 از شبکه آموزش پخش می‌شود.

- برنامه «کی میاد ستاره چینی» ویژه برنامه‌ای به این‌مناسبت پنجشنبه 7 اسفند ساعت 21:45 روی آنتن شبکه هفت می‌فرستد.

- همچنین برنامه‌های «صبحی دیگر»، «زنگ هفت»، «هفت آسمان»، «مدرسه تلویزیونی» و «دوربین هفت» نیز به بزرگداشت میلاد حضرت علی(ع) و روز پدر می‌پردازند.

ویژه برنامه‌های رضوی در شبکه قرآن

- ویژه برنامه‌های ولادت حضرت علی(ع) و روز پدر از چهارشنبه از حرم مطهر سیدالکریم ساعت 19 محفل انس با قرآن کریم با قرائت قاریان ممتاز و بین‌المللی قرآن کریم روی آنتن شبکه می‌رود.

- ویژه برنامه شب میلاد ساعت 21 تا 22 از حرم مطهر و نورانی امام رضا(ع) به صورت زنده، دل‌های مشتاقان را به پنجره‌های ضریح ثامن الحجج متصل می‌کند.

- در روز ولادت حضرت علی(ع) از ساعت 9 صبح تا 12 ویژه برنامه روز ولادت با برنامه‌های متنوع از حرم مطهر رضوی روی آنتن می‌رود. همچنین ساعت 13 تا 14:30 به صورت زنده ویژه برنامه شبکه قرآن از نجف اشرف تقدیم مخاطبان خواهد شد و در ساعت 15 نیز سخنرانی حجت‌الاسلام شیخ حسین انصاریان به مناسبت این روز فرخنده پخش می‌شود.

- در ساعت 17 ویژه برنامه ولادت پخش می‌شود و دعای کمیل نیز در این شب نورانی ساعت 19:30 به صورت زنده از حرم مطهر رضوی پخش می‌شود. در ساعت 20:15 نیز پخش زنده ویژه برنامه از حرم رضوی روی آنتن می‌رود. برنامه «نغمه عشاق» نیز در شب و روز ولادت به صورت ویژه از ساعت 22 به صورت زنده برنامه خواهد داشت.

- برنامه‌های «یاد خدا»، «هدی» و «خوشبخت» نیز متناسب با 13 رجب و روز ولادت امام علی (ع) پخش می‌شود.

«نسیم آوا»ی شبکه نسیم در روز عید

- «نسیم آوا» شبکه نسیم در روز ولادت حضرت علی (ع) و روز پدر ساعت 22:30 روی آنتن می‌رود.

- همچنین برنامه‌های «کودک شو» پنجشنبه 7 اسفندماه ساعت 20 و «شوتبال» چهارشنبه 6 اسفندماه ساعت 21:30 منعطف با حال و هوای روز میلاد روی آنتن نسیم می‌رود.

ویژه برنامه‌های روز پدر در شبکه امید

- به مناسبت روز پدر ویژه برنامه «خانواده امید» روی آنتن شبکه امید می‌رود. این برنامه ترکیبی به تهیه‌کنندگی هومن ستوده در شب ولادت حوالی ساعت 20 با دعوت از میهمانان و کارشناسان مختلف این مناسبت مبارک را جشن می‌گیرد.

- برنامه «قاب امید» نیز در روز چهارشنبه 6 اسفندماه با بخش‌های متنوع، به طور ویژه به این مناسبت خواهد پرداخت. این برنامه به تهیه‌کنندگی فاطمه امجدیان چهارشنبه ساعت 17:15 روانه آنتن شبکه امید می‌شود.

- همچنین برنامه «ما نوجوانان» به مناسبت میلاد حضرت و روز پدر از نوجوانان فعال رسانه‌ای که تولیدی ویژه این ایام داشته‌اند دعوت و با آنان گفت‌وگو می‌کند. تهیه‌کنندگی این برنامه به عهده سید مسعود تقی‌زاده است که پنجشنبه 7 اسفندماه ساعت 13:30 به مدت 30 دقیقه از شبکه امید پخش می‌شود.

- «به توان خدا» نیز برنامه دیگری است به تهیه‌کنندگی جواد بیک محمدی که روز چهارشنبه 6 اسفند با کارشناسی حجت‌الاسلام هدایت به ابعاد شخصیتی حضرت علی(ع) می‌پردازد.

حال و هوای نجف اشرف در شبکه افق

- در روز پنجشنبه 7 اسفندماه، چند آیتم ویژه از شبکه افق پخش خواهد شد. یکی از بخش‌های ویژه این روز نماهنگ علمدار محمد (ص) است که توسط گروه همخوانی نورالرضا(ع) اجرا می‌شود. این نماهنگ به سفارش معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی تهیه شده است.

- بخشی دیگر مربوط به مدیحه‌سرایی مداح اهل بیت حاج محمود کریمی در سال گذشته است که بدون حضور جمعیت و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی این شعرخوانی صورت گرفته است.

- قسمتی دیگر از ویژه برنامه‌های این روز به نماهنگ «مُهر تقوا» اختصاص دارد که گروه تواشیح حضرت ولیعصر (عج) آن را اجرا کرده است.

- نماهنگ «خانه پدری» نیز که در آن شاعر اهل‌بیت سیدحمیدرضا برقعی به مدح مقام حضرت علی (ع) می‌پردازد در این روز خجسته از شبکه افق پخش خواهد شد.

- تصاویری از حال و هوای نجف اشرف در روز عید غدیر در سال 94 نیز پنجشنبه از شبکه افق سیما پخش خواهد شد.

«پنجره باز» شبکه سلامت در روز میلاد

- برنامه «پنجره باز» در شب میلاد حضرت علی(ع) با پخش آیتم‌های متنوع با حضور چهره‌های علمی؛ فرهنگی ساعت 18 از شبکه سلامت پخش می‌شود.

- برنامه‌های «حال خوب» ساعت 21 روز چهارشنبه 6 اسفند و «ایران فعال» و «مثبت سلامت» در ساعات 8:30، و 16:45 روز پنجشنبه 7 اسفندماه نیز با پخش آیتم‌ها و تصاویر مرتبط به جشن میلاد و تکریم جایگاه پدر و نقش آن در خانواده با حضور میهمانان ویژه روی آنتن شبکه سلامت می‌روند.

روز پدر در شبکه کودک

- برنامه «پاشو پاشو کوچولو» با هدف آشنایی کودکان و نوجوانان با جشن میلاد امام علی(ع) از شبکه کودک پخش می‌شود.

- همچنین «مل مل» نیز با آیتم‌های جذاب و سرگرم کننده و پخش تصاویر مرتبط در این روز با مخاطبان خود همراه است.

ویژه برنامه‌های شبکه جام‌جم در شب و روز میلاد

- در شبکه جهانی جام‌جم به مناسبت ولادت امام علی(ع) و روز پدر، ویژه برنامه‌های «روز خوش»، «خانه مهر» و «جمع ایرانی» از شب قبل در قالب جشن و شادمانی و با محتوای مناسب، پخش می‌شود.

- «فرزندان ایران» به صورت خاص به روز پدر پرداخته و «آنچه خود داشت» با موضوع جایگاه پدر و مناقب حضرت علی(ع) در شعر و ادب فارسی و نیز توجه به اشعار دهخدا پخش می‌شود.

  • همچنین ویژه برنامه «رواق» با حضور میهمانان ویژه به بررسی ابعاد شخصیتی امام علی(ع) می‌پردازد و فیلم سینمایی «دهخدا» در روز 10 اسفند از جام‌جم پخش خواهد شد.

لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:

اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com
منبع: تسنیم

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار