در نشست خبری مطرح شد؛
مدیر پروژه واکسن ایرانی برکت اظهار داشت: درباره قیمت واکسن تصمیم گیری با ما نیست اما قرار براین است که 70 درصد قیمت مشابه خارجی باشد که در حال حاضر قیمت مشابه خارجی آن بین 10 تا 18 دلار است.
کد خبر: ۹۴۲۶۳۰
تاریخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۸ 21 February 2021

امضاء تفاهم‌نامه با سه کشور خریدار واکسن ایرانی

 

به گزارش تابناک سمنان جلیلی مدیر پروژه واکسن برکت در نشست خبری ستاد اجرایی فرمان امام برای فاز یک مطالعات بالینی اولین واکسن کرونا با اشاره به پیشنهاد پنج کشور برای خرید واکسن ایرانی اظهار داشت: سه کشور وارد مذاکره شدند که نمی‌توانیم اسامی آنها را ذکر کنیم و تفاهمنامه اولیه با این کشورها امضاء شده است.

وی افزود: دو کشور دیگر هم درخواست خرید واکسن ایرانی را داده‌اند که هنوز با آنها وارد مذاکره نشده‌ایم.

جلیلی با اشاره به تاثیر این واکسن بر نوع جهش یافته ویروس کرونا اظهار داشت: در مورد سایر ویروس‌های انواع جهش یافته از جمله افریقایی، انگلیسی و ژاپنی واکسن ایرانی می‌تواند موثر باشد. البته ما باید اول سویه‌های این ویروس را بیابیم و در پلاسمای خون آن را مورد آزمایش قرار دهیم و الان هر صحبتی که در اینباره شود دقیق نیست و تا آن زمان باید منتظر بمانیم.

وی ادامه داد: بهتر است فعلا این پیش بینی‌ها را اعلام نکنیم.

مدیر پروژه واکسن ایرانی برکت تاکید کرد: البته در واکسن یک ویروس ضعیف شده 30 آنتی ژن دارد که اگر 5 آنتی ژن دچار جهش شود ماباقی آنها توانایی تولید پاتن را خواهد داشت و این یک قاعده کلی در تمام واکسن ها است.

جلیلی همچنین درباره قیمت واکسن ایرانی اظهار داشت: درباره قیمت واکسن تصمیم گیری با ما نیست اما قرار براین است که 70 درصد قیمت مشابه خارجی باشد که در حال حاضر قیمت مشابه خارجی آن بین 10 تا 18 دلار است.

لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:

اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com
منبع: ایلنا

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار