رئیس‌جمهور آمریکا به متحدان اروپایی خود وعده داد تعهد نسبت به هم‌پیمانان فراآتلانتیک یک اولویت دولت او خواهد بود.
کد خبر: ۹۴۲۰۹۷
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۸ 20 February 2021

 

به گزارش تابناک سمنان به نقل از پایگاه خبری هیل، رئیس جمهور آمریکا به متحدان اروپایی خود در خصوص هدف قرار گرفتن پیشرفت‌های دموکراتیک هشدار داد.

جو بایدن روز جمعه وعده داد از اتحاد فرآتلانتیکی با اروپا حمایت می‌کند و از متحدان خود خواست تا برای حل چالش‌های مشترک رو به همکاری بیاورند. رئیس جمهور آمریکا در بخشی از سخنان خود گفت: ما در نقطه عطفی هستیم بین کسانی که معتقدند با توجه به همه چالش‌هایی که از انقلاب چهارم صنعتی گرفته تا همه گیری جهانی با آن روبرو هستیم، استبداد بهترین راه برای پیشرفت است. آن‌ها معتقدند که برای مقابله با این چالش‌ها استبداد ضروری است.

در ادامه اظهارات بایدن آمده است: همانطور که گفتم مورخان در حال بررسی و نوشتن این لحظه به عنوان نقطه عطف تاریخی هستند و من با هر همه وجودم باور دارم که دموکراسی پیروز خواهد شد.

بایدن برخلاف دونالد ترامپ که همه اتحاد‌های چند جانبه را زیر سوال برد و با شعار اول آمریکا، اصطکاک زیادی در روابط با کشور‌های اروپایی موجب شد، تعهد خود را نسبت به شرکا و اتحاد‌های اروپایی تأیید کرد.

رئیس جمهور آمریکا گفت: من یک پیام روشن به جهان می‌فرستم آمریکا بازگشته است. اتحاد فرا آتلانتیک بازگشت و ما به عقب نگاه نمی‌کنیم.

هدف از اظهارات بایدن اطمینان خاطر دادن به متحدان اروپایی پس از چهار سال آشوب آفرینی طی دوره ریاست جمهوری ترامپ ارزیابی شد.

لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:

اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com
منبع: yjc

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار