نوید دانایی؛
تابناک سمنان: نوید دانایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان گفت: اعضای بدن مرد ۶۰ ساله سمنانی که به دلیل سکته دچار مرگ مغزی شده بود، با رضایت خانواده وی، به چند بیمار زندگی دوباره بخشید.
کد خبر: ۹۴۱۷۵۱
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۲ 18 February 2021

Image result for اهدای عضو

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان صبح پنج شنبه در گفتگو با خبرنگاران و اصحاب رسانه به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی سمنان با بیان اینکه اعضای بدن بیمار سمنانی دچار مرگ مغزی، در تهران به بیماران پیوند زده شد، بیان داشت: حسین سلمانی حقیقی ۶۰ ساله اهل سمنان بود که تلاش‌های کادر بهداشت و درمان برای احیای وی نتیجه نداد و با رضایت خانواده ایشان، اعضای بدن وی به بیماران دیگر حیات دوباره بخشید.

نوید دانایی با بیان اینکه این مرد سمنانی به دلیل سکته دچار مرگ مغزی شده بود، تاکید کرد: تصمیم نیک‌اندیشانه خانواده آن مرحوم در انتقال پیکر وی به تهران و اهدای عضو، ستودنی است.

دانایی با بیان این که کرونا آسیب زیادی به اهدای عضو وارد کرده است گفت : به طوری که آمار اهدای عضو شش ماه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال ۹۸ حدود ۵۰ درصد کاهش یافته است لذا این اقدام خیرخواهانه موجب گشایش بسیاری در زندگی بیمارانی شده که امروز نیازمند اعضای پیوندی هستند.

لازم به ذکر است که حسین سلمانی حقیقی بازنشسته نیروی انتظامی سمنان بود.

لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:

اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار