آلمان به دلیل جهش‌های نگران کننده ویروس کرونا مرزهای خود را با جمهوری چک و اتریش مسدود کرد.
کد خبر: ۹۴۰۸۹۴
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۱ 15 February 2021

تشدید کنترل مرزها در آلمان به دلیل جهش‌های نگران کننده ویروس کرونا

به گزارش تابناک سمنان هزار نیروی پلیس برای اطمینان از کنترل دقیق مرزهای آلمان اعزام شده‌اند و این موضوع محدودیت‌های شدید تردد را برای ورود به این کشور پدید آورده است. این روند مشابه سازوکاری است که در ابتدای شیوع ویروس کرونا میان کشورهای مختلف اروپایی اجرا شد.

طبق قوانین جدید آلمان تنها شهروندان یا افراد مقیم در این کشور می‌توانند وارد این کشور شوند، ضمن اینکه این افراد هم باید نتیجه تست کرونای منفی ارائه دهند.

در عین حال وزارت کشور آلمان گفته است که برخی استثناها برای کارگران و کارمندان بخش‌های اساسی همچون بهداشت و حمل و نقل وجود دارد. 

این محدودیت‌ها برای کنترل انتشار سریع گونه جدید و جهش یافته ویرس کرونا در دستور کار برلین قرار گرفته است.

این تصمیم آلمان، نارضاتی اتحادیه اروپا را به همراه داشته است. کمیسیون اروپا با محکوم کردن محدودیت‌های جدید آلمان از این کشور خواست تا حرکت مسافران در مرزها را تسهیل کند.

کمیسر بهداشت اتحادیه اروپا روز یکشنبه گفت: ترس از ورود ویروس کرونای جهش یافته قابل درک است اما حقیقت این است که نمی‌توان ویروس را با بستن مرزها متوقف کرد.  واکسن و همچنین رعایت نکات بهداشتی تنها گام‌های موثری هستند که می‌توانند از شیوع بیشتر این ویروس جلوگیری کنند.

انتقادات بروکسل اما تاثیری در تصمیم برلین نداشته است.

به گزارش یورونیوز، هورست زیهوفر، وزیر کشور آلمان اعلام کرد: کسی که جزء استثنائات نباشد حق عبور از مرزها را ندارد و محدودیت‌های مرزی ادامه خواهد داشت.

لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:

اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com
منبع: ایسنا

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار