یک مقام مسئول خبر داد؛
مدیرکل تزانزیت وزارت راه و شهرسازی گفت: هر چه ظرفیت ارتباط تجاری با سوریه افزایش یابد، مسیرهای تجاری توسعه خواهد یافت و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.
کد خبر: ۹۴۰۸۶۷
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۸ 15 February 2021

آخرین وضعیت ارتباط تجاری با سوریه

 

به گزارش تابناک سمنان امین ترفع اظهار داشت: مشکلات و محدودیت‌های ترانزیتی که در اثر کرونا با کشورها به وجود آمده بود، حل شده است و فقط با ترکمنستان هنوز تبادلات ترانزیتی از طریق تبادل تریلر انجام می‌شود؛ البته در همه کشورها تبادل کالا هنوز سخت است و محدودیت‌های موردی وجود دارد اما ممنوعیت و محدودیت جدی وجود ندارد.

مدیرکل تزانزیت وزارت راه و شهرسازی افزود: گرجستان اتباع ایرانی را راه نمی‌داد اما با رایزنی سفارت خانه و وزارت امور خارجه، این محدودیت لغو شود. مشکل روادید با آذربایجان هم حل شده است.

وی در مورد کنوانسیون تیر، گفت: هر کشوری که به این کنوانسیون بپیوندد، با رعایت الزامات کنوانسیون، آزادی ترانزیت داشته و درهای کشور عملاً باز می‌شود؛ عراق هم این اراده را دارد که به کنوانسیون ملحق شود اما هنوز مراحل قانون گذاری در مورد تیر در عراق به صورت کامل اجرا نشده است. قبلاً کامیون‌های ترانزیتی ایرانی وارد عراق می‌شدند منتهی در حال حاضر عراق شروع به عملیات اجرایی سازی کنوانسیون تیر کرده و برخی مرزهای خود را به عنوان مرز تیر اعلام کرده است که نشان می‌دهد اراده لازم را دارد که کنوانسیون تیر را به طور کامل اجرا کند.

ترفع در مورد تجارت با سوریه و اینکه آیا زمینه برای توسعه ترانزیت با این کشور وجود دارد یا خیر، اظهار داشت: تسهیلات حمل و نقلی تابعی از تقاضای تجاری است؛ حتماً اگر تقاضای تجاری مستمری برای هر مسیری وجود داشته باشد آن مسیر از نظر حمل و نقل، تجاری می‌شود. بنابراین هر چه ظرفیت ارتباط تجاری با سوریه افزایش یابد هیچ محدودیتی برای افزایش خطوط تجاری نیز وجود نخواهد داشت.

لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:

اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com
منبع: مهر

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار