معاون اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان درباره مطالبه مردمی توسعه ورزش روستایی در سطح استان، گفت: تا پایان سال جاری، ۲۵ خانه ورزش روستایی در استان به بهره‌برداری می‌رسد
کد خبر: ۹۳۹۹۳۱
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۳ 12 February 2021

۲۵ خانه ورزش روستایی در استان سمنان به بهره برداری می‌رسد

به گزارش تابناک سمنان مجید محمدی  درباره مطالبه ترویج ورزش روستایی و به خصوص نشاط اجتماعی به مثابه یکی از مطالبات مردمی در سطح روستاهای استان سمنان به خصوص بخش‌های کمتر توسعه یافته، بیان کرد :۲۵ خانه ورزش روستایی به بهره برداری می‌رسد.

وی توسعه ورزش همگانی در مناطق روستایی را هدف ساخت این خانه‌های ورزش دانست و تصریح کرد: این زیرساخت‌ها در کنار اینکه مطالبات مردمی هستند، موجب افزایش پویایی، توسعه و کاهش مهاجرت به مناطق شهری و نشاط می‌شوند.

بهره‌برداری از ۱۵۰ خانه ورزش روستایی

معاون ورزش و جوانان استان سمنان در پاسخ به سوالی با موضوع نحوه رسیدگی به مطالبه ورزشی مردم نواحی محروم روستایی استان، ادامه داد: تاکنون ۱۵۰ خانه ورزشی در استان به بهره برداری رسیده و دهیاری‌ها برای اختصاص فضای مناسب در روستاها در راستای استفاده نوجوانان، جوانان و مخصوصاً بانوان از وسایل ورزشی همکاری خوبی با ورزش و جوانان داشته‌اند.

محمدی با بیان اینکه تاکنون در میامی ۲۳، شاهرود ۳۴، دامغان ۳۳، مهدی‌شهر هفت، سمنان هفت، سرخه ۱۱، آرادان ۱۷ و گرمسار ۱۶ خانه ورزش روستایی تجهیز و مورد بهره برداری قرار گرفته است، ابراز کرد: طرح خانه ورزش در روستاهایی که فاقد فضای ورزشی هستند اجرا و روند آن نیز این گونه است که شورای اسلامی روستا مکانی حدود ۴۰ متری که در محدوده روستا و همچنین دارای سرویس بهداشتی، آب و برق و… باشد را برای تجهیز وسایلی از قبیل میز پینگ‌پونگ، فوتبال دستی، دارت، وسایل بدن سازی، شطرنج و.... در اختیار اداره ورزش و جوانان قرار می‌دهند.

وی با بیان اینکه تجهیز این مکان‌ها بعد از در اختیار گذاشته شدن محیط صورت می‌گیرد و اداره ورزش و جوانان برای حفظ و نگهداری و همچنین معرفی فردی معتمد در راستای مدیریت این خانه ورزش روستایی، ورود می‌کند، تاکید کرد: در اختیار قرار دادن امکانات لازم برای شناسایی استعدادهای ورزشی و توسعه ورزش همگانی هدف این طرح است.

لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:

اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com
منبع: مهر 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار