وزیر دادگستری و رییس سازمان زندانهای جمهوری اسلامی ایران امروز (چهارشنبه ) با وزیر دادگستری عراق در بغداد دیدار و گفت‌وگو کردند.
کد خبر: ۹۳۹۶۰۵
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۴ 10 February 2021

دیدار وزیر دادگستری و رییس سازمان زندانهای ایران با وزیردادگستری عراق

به گزارش تابناک سمنان سید علیرضا آوایی وزیر  دادگستری و حاج محمدی رئیس سازمان زندانهای کشور  که در قالب هیات ریاست قوه قضاییه به عراق سفر کرده اند، امروز چهارشنبه با وزیر دادگستری عراق ملاقات کردند.
دوطرف در این ملاقات در خصوص همکاری های ایران و عراق در زمینه انتقال محکومان و انتقال تجارب و ارائه خدمات به زندانیان و تلاش برای مساعدت زندانیان گفت وگو کردند
حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی دوشنبه شب در صدر هیاتی بلندپایه به دعوت رسمی «فائق زیدان» رییس شورای عالی قضایی در سفری سه روزه وارد بغداد شد.
ایران و عراق روز گذشته سه یادداشت تفاهم درباره همکاری های قضایی و حقوقی امضا کردند.
یکی از مهمترین اهداف این سفر پیگیری پرونده ترور فرماندهان شهید مبارزه با تروریسم، سپهبد قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس است.
دستگاه قضایی عراق اخیرا تعدادی را در پرونده ترور شهیدان سلیمانی و ابومهدی المهندس متهم دانسته که در راس متهمان، «دونالد ترامپ» رییس جمهوری سابق آمریکا قرار دارد که علنا به ارتکاب این جنایت اقرار کرده  و حکم جلب او از سوی دادگاه عراق صادر شده است.

لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:

اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com
منبع: ایرنا

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار