معاون امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان:
معاون امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان از بهره برداری از ۲۵ خانه ورزش روستایی دیگر تا پایان سال ۹۹ خبر داد.
کد خبر: ۹۳۹۴۳۳
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۰ 09 February 2021
25 خانه ورزش روستایی تا پایان امسال در استان سمنان تجهیز و مورد بهره برداری قرار می گیرد
 
به گزارش تابناک سمنان مجید محمدی اظهار داشت : توسعه ورزش همگانی در مناطق روستایی در افزایش پویایی، توسعه و کاهش مهاجرت به مناطق شهری بسیار تاثیرگذار است.
وی اظهار داشت : استعدادهای درخشان ورزشی قابل توجهی در مناطق روستایی زندگی می کنند که می توان با در اختیار قرار دادن امکانات ورزشی، گام مهم در قهرمان پروری در نقاط مختلف استان برداشت.
وی خاطرنشان کرد : با وجود افزایش اعتبارات ورزشی در حوزه توسعه ورزش های همگانی و روستایی، در دولت تدبیر و امید و خانه های ورزشی زیادی در مناطق روستایی استان تجهیز و مورد بهره برداری قرار گرفت.
معاون امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان نقش ایجاد خانه ورزش در روستاها را مهم برشمرد و افزود: همیاری دهیاری ها به منظور اختصاص فضای مناسب در روستاها و در جهت بهره برداری نوجوانان، جوانان و مخصوصا بانوان از وسایل ورزشی، گامی مثبت در راستای توسعه سلامتی و کاهش آسیب های اجتماعی است.
وی بیان کرد: فضاهایی که در روستاها بدون استفاده هستند برای این طرح در نظر گرفته شده اند، این خانه های ورزش در روستاها با هدف ایجاد شور و نشاط و فعالیت بدنی، برای جمعیت بانوان و آقایان و جوانان در روستاها راه اندازی و در این فضاها ورزش های تنیس روی میز، شطرنج، دارت، فوتبال دستی و ...انجام می شود.
مجید محمدی با اشاره به اینکه تا کنون150 خانه ورزشی در استان سمنان به بهره برداری رسیده است عنوان کرد: بنا داریم تا پایان سال99 تعداد 25خانه ورزش روستایی در سطح استان بهره برداری نماییم و تاکنون در میامی 23، شاهرود34 ، دامغان33 ، مهدیشهر9 ،سمنان7 ، سرخه11 ، آرادان17 و گرمسار16 خانه ورزش روستایی تجهیز و مورد بهره برداری قرار گرفته است.
لازم به توضیح است طرح خانه ورزش در روستاهایی که فاقد فضای ورزشی می باشند به این ترتیب اجرا می شود که شورای اسلامی روستا مکانی حدود 40 متری که در محدوده روستا و همچنین دارای سرویس بهداشتی ، آب و برق و... باشد را جهت تجهیز وسایلی از قبیل میز پینگ پنگ (تنیس) - فوتبال دستی - دارت- وسایل بدن سازی،شطرنج و .... را در اختیار اداره ورزش و جوانان قرار می دهد که پس از تجهیز ، اداره ورزش و جوانان این مکان را جهت حفظ و نگهداری و همچنین معرفی فردی معتمد جهت مدیریت این خانه ورزش روستایی در اختیار شورای اسلامی روستا قرار می دهد تا جوانان از این مکان که به عنوان خانه ورزش در روستا یاد می شود استفاده کنند.
لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:
اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com
منبع: برنا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار