مدیرکل هواشناسی استان سمنان گفت: وضعیت کیفیت هوای سه شهر سمنان، شاهرود و گرمسار به خاطر افزایش غلظت و آلاینده‌های جوی از روز دوشنبه زرد شد و تا پنج روز همین وضعیت ادامه دارد.
کد خبر: ۹۳۹۲۲۸
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۹ 09 February 2021

وضعیت کیفیت هوای سمنان به خاطر آلاینده‌ها زرد شد

به گزارش تابناک سمنان ایرج مصطفوی با اشاره به کیفیت هوای شهرهای سمنان، شاهرود و گرمسار بر اساس اعلام کنترل کیفیت هوای حفاظت محیط زیست استان سمنان تاکید کرد: شاخص کیفیت هوای شهرهای سمنان، گرمسار و شاهرود به ترتیب ۶۱، ۵۶ و ۴۶ بود که به ترتیب در وضعیت سالم، سالم و پاک قرار می گیرد.

وی با اشاره به دسته بندی کیفیت هوا به پاک، سالم، ناسالم برای گروه های خاص، ناسالم، بسیار ناسالم و خطرناک، گفت: برای پنج روز آینده وضعیت کیفیت هوای هر سه شهر سمنان، شاهرود و گرمسار در حالت زرد پیش‌بینی می‌شود.

مصطفوی گفت: جوی پایدار گاهی با وزش باد  از امروز تا پایان هفته بر استان حاکم است و افزایش غلظت و آلاینده‌های جوی و غبارآلودگی به ویژه برای نواحی صنعتی غربی و مرکزی پیش‌بینی می‌شود.

وی بیان کرد: بر اساس تحلیل آخرین تصاویر ماهواره‌ای و نقشه‌های پیش‌یابی، با پایان یافتن فعالیت سامانه بارشی تا دوشنبه که در غالب نقاط استان مه آلودگی و در نواحی شرقی استان بارش را به همراه داشت، جوی پایدار بر هوای استان سمنان حاکم خواهد بود.

وی افزود: برای نقاط مختلف استان سمنان در ۲۴ ساعت آینده تغییرات محسوس دما پیش‌بینی نمی‌شود و خنک‌ترین منطقه استان در این مدت رضوان در شهرستان میامی با دمای ۱۵ درجه سانتی‌گراد و شهمیرزاد با دمای ۱۶ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی شده است.

مصطفوی گفت: امروز کمینه دمای هوای شهر سمنان ۵ و بیشینه ۱۶ درجه سانتی‌گراد پیش بینی می شود.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان با اشاره به اینکه بیشترین دمای هوای پنج روز آینده، ۱۸ درجه سانتیگراد مربوط به شهرهای ایوانکی، آرادان و گرمسار خواهد بود، بیان کرد: کمینه دمای هوای پنج روز آینده، صفر درجه سانتیگراد و مربوط به شهمیرزاد و رضوان است.

سامانه هواگوی ۱۳۴ آماده ارائه اطلاعات هواشناسی و پیش بینی‌های جوی سمنان در تمام اوقات شبانه روز است، اداره کل هواشناسی استان دارای ۹ ایستگاه سینوپتیک، ۱۵ ایستگاه اقلیم شناسی و ۵۰ ایستگاه باران‌سنجی در نقاط مختلف است.

لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:

اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com
منبع: ایرنا

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار