موضع عربستان سعودی در برابر یمن از حالت حمله کاملا به حالت دفاعی تبدیل شده است.
کد خبر: ۹۳۵۴۶۶
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۸ 27 January 2021

سامانه پاتریوت

به گزارش تابناک سمنان رهگیری دومین پرنده ناشناس ظرف ۳ روز در آسمان ریاض، پایتخت عربستان مساله ای جالب و البته تامل برانگیز است. عربستان سعودی که در سالهای اخیر به منظور نابودی یمن دست به حمله ای وسیع به این کشور زد و در ماه های اول با کمک متحدان و سلاح های پیشرفته، حملاتی بی وقفه داشت و قرار بود جنگ در همان ماه های اول به پایان برسد و یمن فتح شود اما تاکنون نتوانسته است کوچکترین پیشرفتی حاصل کند و این درگیری اکنون به جایی رسیده است که نه تنها یمن از حالت دفاع مطلق خارج شده، بلکه دست به حملات موشکی و پهپادی چشمگیری می زند و روز به روز به حجم این حملات اضافه شده و آل سعود کاملا به حالت دفاعی درآمده است.

در فیلم زیر رهگیری اشیاء پرنده توسط سامانه‌های گران قیمت عربستان را مشاهده می کنید و نکته جالب اینجاست که اخیرا گروهک هایی در عراق هم مدعی حمله به تشکیلات عربستان شده اند و این یعنی هزینه های هنگفتی که سعودی ها برای کسب قدرت نظامی کرده اند، آشکارا مورد سخره قرار گرفته است.

کشوری که بیشترین خریدها و هزینه های نظامی را در سال می کند، به طور واضح ثابت کرده است که نه تنها توانایی حمله ندارد، بلکه توانایی مقابله با چند گروهک، چه از یمن و چه از عراق را ندارد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار