باشگاه خبرنگاران جوان: وزارت خارجه کره جنوبی اعلام کرد هیئت دیپلماتیک این کشور بدون حصول نتیجه‌ای درباره رفع توقیف نفتکش خود در خلیج فارس، تهران را به مقصد سئول ترک کرد.
کد خبر: ۹۳۲۰۲۲
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۳ 13 January 2021

به گزارش تابناک سمنان  یک رسانه کره جنوبی سفر اخیر قائم مقام وزیر خارجه این کشور به تهران برای رفع توقیف نفتکش این کشور را ماموریتی دیپلماتیک شکست خورده اعلام کرد.

روزنامه «کُریا جونگ‌آنگ» کره جنوبی روز چهارشنبه اعلام کرد دیپلمات‌های کره‌ای که برای مذاکره برای رفع توقیف نفتکش این کشور و نیز رفع بلوکه دارایی‌های ایران به تهران سفر کرده بودند، ماموریت دیپلماتیک خود را با دست خالی پایان دادند.

وزارت خارجه کره جنوبی روز چهارشنبه اعلام کرد چوی جونگ کو، قائم مقام وزیر خارجه سفر سه روزه خود به تهران را برای حل و فصل مسئله توقیف نفتکش کره جنوبی در آب‌های خلیج فارس بدون حصول نتیجه به پایان برد.

این وزارت‌خانه تاکید کرد مذاکرات دو جانبه در خصوص حصول راهکار سریع و سازنده برای مسائل مطرح شده براساس دوستی دیرینه دو کشور ادامه خواهد یافت.

در بیانیه وزارت خارجه کره جنوبی آمده است نماینده هیئت دیپلماتیک کره اعتراض خود را نسبت به توقیف نفتکش این کشور در خلیج فارس اعلام کرد و خواستار آزادی آن شد. طرف ایرانی وعده داد فرایند منصفانه قضایی و همچنین رفتار انسان دوستانه و ارائه خدمات و دسترسی‌های کنسولی برای ۲۰ خدمه نفتکش صورت گیرد.

یک فروند شناور نفتکش کره جنوبی با نام تجاری هانکوک چیمی صبح روز دوشنبه به دلیل نقض اصول زیست‌محیطی از سوی نیروی دریایی سپاه در خلیج فارس متوقف شد. این شناور از مبدا بندر الجبیل عربستان سعودی عازم بمبئی هند بود که در خلیج فارس به دلیل نقض پیاپی قوانین زیست محیطی دریایی توقیف شد. این کشتی با پرچم کره‌ جنوبی در حال تردد و حامل ۷ هزار و ۲۰۰ تن اتانول بوده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار