واکنش توییتری نمایندگان به رییس‌جمهور
«هول نشده‌ایم»؛ این جمله واکنش برخی از نمایندگان به سخنان اخیر حسن روحانی، رییس جمهوری است که در پاسخ به مصوبه مجلس درباره لغو تحریم‌ها با اعلام مخالفت خود گفته بود، نمایندگان «عجله نکنند و هول نشوند» تا آنان که به عقیده او «تجربه دیپلماسی» بیشتری دارند، کار‌ها را پیش ببرند.
کد خبر: ۹۲۱۵۶۰
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۴ 05 December 2020

«هول نشده‌ایم»؛ این جمله واکنش برخی از نمایندگان به سخنان اخیر حسن روحانی، رییس جمهوری است که در پاسخ به مصوبه مجلس درباره لغو تحریم‌ها با اعلام مخالفت خود گفته بود، نمایندگان «عجله نکنند و هول نشوند» تا آنان که به عقیده او «تجربه دیپلماسی» بیشتری دارند، کار‌ها را پیش ببرند.

به گزارش تابناک سمنان یک روز پس از آن که رییس مجلس شورای اسلامی، در نامه‌ای به رییس جمهوری قانون «اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران» را جهت اجرا ابلاغ کرد، حسن روحانی در سخنانی خطاب به منتقدانش گفت: «برادران عزیز که در کشور مشغول خدمت هستید، همه باید دست به دست هم دهیم تا در کشور امید و ثبات ایجاد کنیم. هیچ عجله نکنیم و هول نشویم که کاری انجام دهیم. اشکالی ندارد اگر دولت موفقیتی به دست آورد، آن موفقیت را تقدیم شما می‌کند. غصه نخورید که دولت مسائل را حل کرده و تمام می‌کند.»

این صحبت‌ها با واکنش محمد باقر قالیباف، رییس مجلس شورای اسلامی مواجه شد. او در یک گفت و گوی زنده تلویزیونی گفت: «عده‌ای می‌گویند مجلس هول شده، کسی هول نشده است؛ همه ما هفت ساله منتظریم کاری انجام بدهید و مردم آرزویشان این است با دولت دوازدهم با خاطره خوش خداحافظی کنند و رفع تحریم در همین دولت انجام شود. قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران هم همین کار را انجام خواهد داد.»

علاوه بر این، عده‌ای از نمایندگان نیز در صفحات شخصی خود در توییتر، واکنش‌های گوناگونی به این موضوع نشان دادند. عبدالعلی رحیمی، نماینده سروستان نوشت: «نمایندگان عجول هول نشوید، از جمعه بنزینی تا حالا، ما نتوانستیم خبر هولناکی به رئیس جمهور بدیم. کرونا که تمام شد، خبر گرانی‌ها و ترور و ... را می‌دهیم. تخصص رئیس جمهور درست کردن اوضاع تو صد‬ روز است. صد روز آخر همه چیز درست می‌شود. نمی‌توانید ببینید همه چی آرومه. چنان رونق اقتصادی...»

محسن علیزاده، نماینده سپیدان و بیضا نیز با انتشار پاسخ رییس جمهور گفت: کسی هول نشده است از قضا همه مردم ایران هفت سال است که منتظریم دولت یک کاری انجام دهد و آرزو داریم در این هفت، هشت ماه کاری انجام شود.

عده‌ای دیگر نیز به بخش دیگری از صحبت‌های رییس جمهوری اشاره داشتند که گفته بود: «ما دست همه کسانی که به فکر کمک به مردم هستند را می‌بوسیم. مسائل با حوصله و خردورزی حل خواهد شد. بگذاریم کسانی که تجربه بیست و چند ساله دارند و در دیپلماسی موفق بوده و آمریکا را در این سه سال بار‌ها و بار‌ها شکست داده اند، کار را با تأنی و دقت به پیش ببرند. شما هم کمک کنید. ما همه برادریم و هدف واحد داریم. می‌دانیم سایر قوا هم نیت خیر دارند و می‌خواهند کار‌ها را سریع‌تر انجام دهند، اما با هم مشورت کرده و هماهنگ باشیم و کار‌ها را پخته‌تر پیش ببریم.»

سید نظام الدین موسوی نماینده تهران این طور واکنش نشان داد: «رئیس جمهور گفته اند بگذارید آن‌ها که تجربه موفق دیپلماسی دارند و بار‌ها آمریکا را شکست دادند، کارشان را انجام بدهند. ‏قطعا در تعریف واژه‌های "تجربه موفق"، "شکست دادن" و "کار انجام دادن" بین مردم با آقای روحانی تفاوت زیادی هست. ‏شاید هم در دنیایی موازی، افعال معکوس کاربرد دارند.»

احمد نادری نماینده تهران نیز تاکید کرد که ‏شکست آمریکا توسط نئولیبرال‬هایی که معتقدند ما باید در حاشیه غرب‬ باشیم تا توسعه یابیم؛ مثل این می‌ماند کسی باور داشته باشد که می‌تواند دشمن فرضی را شکست دهد.

اما سیدناصر موسوی لارگانی، عضو هیات رییسه مجلس واکنش متفاوتی نشان داد و گفت: «جناب روحانی موفقیت دولت پیشکش خودتان. ‏مرغ ۳۲ هزار تومانی، گوشت ۱۳۰ هزاری، تخم مرغ ۴۰ هزاری، دلار ۳۰ هزاری، مافیا بازی بورس و خودرو، حراج ذخایر با دلار ۴۲۰۰ تومان، برهوت سازی سفره مردم و بزک کردن برجام، رسواتر از آن است که کسی برایش هول کند. ‏با کنایه گویی نمک بر زخم مردم نپاشید.»

مجتبی یوسفی نماینده اهواز نیز یادآور شد: «آقای روحانی شما که با ۲۰ سال سابقه امنیتی، خود را حقوقدان معرفی می‌کنید، بفرمایید ارتباط گشایش برجام و دلار ۲۸ هزار تومنی، پراید ۱۰۰ میلیونی و مرغ ۳۰ هزار تومانی چیست؟ ‏لابد هدف تزریق امید است!»

همچنین جعفر قادری نماینده شیراز با یادآوری اقدامات دولت روحانی در چند سال گذشته گفت: «آقای رییس جمهور، دیپلماسی شما به جای شفا دادن، بینا را کور می کند! فرصت ۷.۵ ساله برای پی بردن به اشتباه کافی نیست؟»

با توجه به اتفاقات اخیر و کشمش‌های بین دولت و مجلس، انتظار می‌رود نمایندگان مجلس و دولتمردان در یک فضای توام با همدلی به حل مشکلات کشور پرداخته و از هر گونه تنش و جنجال دوری کنند. قطعا رسیدن به این مهم با برگزاری جلسه مشترک دولت و مجلس میسر می‌شود.

لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:

اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com
منبع: تابناک

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار