سید مجتبی اکرم:
به گزارش تابناک سمنان:  سید مجتبی اکرم  مدیر درمان تأمین اجتماعی سمنان بابیان اینکه شش مرکز طرف قرارداد با این سازمان به بیماران دیالیزی استان خدمات می‌دهند، گفت: ۶۷۴ بیمار کلیوی تحت پوشش تأمین اجتماعی استان هستند.
کد خبر: ۹۱۷۳۸۵
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۵ 17 November 2020

اجرای طرح نسخه الکترونیک، نشان از توسعه یافتگی کشور در حوزه درمان است

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان سمنان صبح سه‌شنبه در گفتگو با رسانه‌ها به صورت ویدئو کنفرانس ضمن بیان اینکه ۶۷۴ بیمار کلیوی تحت پوشش تأمین اجتماعی استان سمنان هستند، ابراز داشت: این بیماران دیالیزی از خدمات شش مرکز طرف قرارداد با این سازمان بهره‌مند می‌شوند.

وی بابیان اینکه طی شش‌ماهه نخست سال جاری مبلغ چهار میلیارد و ۲۹۰ میلیون ریال بابت هزینه داروی بیماران با مشکلات کلیوی و پیوند کلیه به داروخانه‌های سراسر استان پرداخت‌شده است، ابراز داشت: این مبلغ یک هزار و ۳۴۹ نسخه دارویی را در بردارد.

سید مجتبی اکرم بابیان اینکه ۳۸۵ بیمه‌شده تأمین اجتماعی استان سمنان دیالیز می‌شوند، افزود: با توجه به وجود بیماری کرونا و حساس بودن این بخش از جامعه دیالیز در تمامی مراکز تحت پوشش و همچنین خدمات لازم به بیماران کلیوی در نهایت دقت و نظر کارکنان و بر اساس پروتکل‌های بهداشتی انجام می‌شود.

اکرم بابیان اینکه طی شش‌ماهه نخست سال جاری ۱۴ هزار و ۳۴۰ جلسه دیالیز برای بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی در سطح استان انجام‌شده است، تصریح کرد: از این تعداد ۱۳ هزار مورد آن در بخش درمان غیرمستقیم و مابقی در بیمارستان شفا سمنان به انجام رسیده است.

وی بابیان اینکه گسترش و سهولت دسترسی بیمه‌شدگان به خدمات درمانی به صورت متناسب در بخش درمان مستقیم و درمان غیرمستقیم در دستور کار است، افزود: بخش دیالیز بیمارستان تأمین اجتماعی شفا سمنان با چهار تخت فعال در دو نوبت صبح و عصر به بیماران خدمات لازم را ارائه می‌دهد.

لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:

اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار