غم انگیز‌ترین تصویر از ویروس کرونا؛
کرونا این بار معلمی عاشق را از ما گرفت که تا آخرین لحظات حیاتش به یاد دانش آموزان بود و شوق درس دادن داشت.
کد خبر: ۹۱۶۳۱۲
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۵ 13 November 2020

به گزارش تابناک سمنان مریم اربابی از معلمان متعهد شهرستان گرمه پس از روز‌ها درگیری و مبارزه با ویروس منحوس کرونا٬ روی تخت بیمارستان با دانش آموزان  وداع کرد.

این معلم دلسوز گرمه‌ای که حتی از روی تخت بیمارستان هم درس دادن و شوق تربیت و تحصیل دانش آموزانش را داشت٬ پس از ۲۲ سال خاک تخته خوردن٬ اسیر کرونا ویروس شد و غریبانه از کنار ما رفت.

تصویر به جا مانده از این معلم دلسوز که از روی تخت بیمارستان به درس دادن دانش آموزان مشغول است٬ این روز‌ها به تصور شماره یک فضا‌های مجازی خراسان شمالی و کشور تبدیل شده و بار دیگر عشق بازی این خدمتگزار را به رخ همه کشید.

نسرین حسنی از فعالان فضای مجازی و رسانه‌ای خراسان شمالی نوشت: « مریم جان اربابی معلم دلسوز و با وجدان از بینمان رفت. جایش را احدی نخواهد گرفت. جای هیچ انسانی با انسانی دیگر پر نمی‌شود. او بینمان نیست؛ و مصیبت همین از دست دادن عزیزانمان است،کاش بدانیم .»

علی قلی‌زاده از معلمان پیشکسوت بجنوردی نیز در صفحه شخصی‌اش نوشت: «زیباترین تصویر روز‌های کرونایی که با داغ عظیمی همراه بود٬ پرکشیدن معلم دلسوز خانم مریم اربابی از روی تخت بیمارستان تا اوج قله‌های سعادت دانش آموزان این دیار است»

دکتر رضوان حکیم زاده٬ معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش نیز نوشته است: خبر درگذشت همکار گرانقدر سرکار خانم «مریم اربابی» آموزگار دبستان شاهد ریحانه شهرستان گرمه؛ موجب تالم و تاثر فراوان شد. تصویر این آموزگار فداکار که علی‌رغم بیماری سخت و در تخت بیمارستان با دغدغه‌ای فراوان پیگیر یادگیری دانش آموزانش بود نمایانگر فداکاری انسان‌های وارسته‌ای است که شکوه نام معلمی را معنا می‌بخشند.

معلم گرمه‌ای روی تخت بیمارستان درس داد و پر کشید

مریم اربابی، آموزگار دبستان شاهد ریحانه شهرستان گرمه بود. این معلم عزیز علی‌رغم بیماری و حضور در بخش مراقبت‌های ویژه و شرایط حاد تنفسی٬ حتی در واپسین لحظات عمر گرانبهای خویش دست از تدریس به دانش آموزان برنداشت.

لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:

اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com
منبع: تسنیم

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار