از میان موارد مشکوک ابتلا به ویروس کرونا در نقاط مختلف کشورمان در ۲۴ ساعت اخیر، آزمایش ۸۲۹۳ تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شود؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، ولی هنوز برخی شان بستری هستند و حال ۵۰۵۵ تن از ایشان وخیم است.
کد خبر: ۹۱۲۹۴۴
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۳ 29 October 2020
پس از شناسایی موارد مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا در نقاط مختلف کشور و انجام تست‌های ویژه، شمار مبتلایان از ۵۹۶ هزار تن گذشت.
 
به گزارش تابناک سمنان دکتر سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان گفت: از ظهر دیروز تا ظهر امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، هشت هزار و ۲۹۳ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شده که دو هزار و ۹۲۴ مورد بستری شدند. با احتساب این افراد، مجموع آمار مبتلایان قطعی در کشورمان به ۵۹۶ هزار و ۹۴۱ تن رسید.

وی در ادامه گفت: در ۲۴ ساعت اخیر، ۳۹۹ تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ بنابراین، تا ظهر امروز، متاسفانه آمار جان باختگان این بیماری در کشورمان به ۳۴ هزار و ۱۱۳ تن رسیده است. همچنین تا به امروز خوشبختانه ۴۷۲ هزار و ۵۹۸ تن بهبود یافته‌اند.
 
رکوردشکنی شیوع کرونا به روایت نمودار؛ به جهش بزرگ نمودار دقت کنید و به تفاوتی که با ماه‌های ابتدایی شیوع ویروس در کشورمان دارد!
رکوردشکنی شیوع کرونا به روایت نمودار؛ به جهش بزرگ نمودار دقت کنید و به تفاوتی که با ماه‌های ابتدایی شیوع ویروس در کشورمان دارد!
 

لاری افزود: ۵۰۵۵ تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند. همچنین تاکنون ۴ میلیون و ۸۵۷ هزار و ۳۹۲ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

وی در تشریح وضعیت در نقاط مختلف کشورمان گفت: استان‌های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان در وضعیت قرمز قرار دارند. استان‌های هرمزگان، فارس، گلستان و سیستان و بلوچستان نیز در وضعیت نارنجی و زرد قرار دارند.

بر پایه آمار‌های ۲۴ ساعت اخیر «نرخ مرگ» در کشورمان ۶.۷ درصد است و به همین تناسب، «نرخ بهبود» ۹۳.۳ درصد، در حالی که میانگین نرخ مرگ در جهان ۳.۵ درصد است و همچنان وضعیتی به مراتب بهتر از کشورمان را نشان می‌دهد.
 
لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:
اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com
منبع: تابناک
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار