ویدئویی از یک شیرببر عظیم‌الجثه را مشاهده می‌کنید که در فضای مجازی دست به دست می‌شود.
کد خبر: ۹۰۷۸۲۶
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۳ 10 October 2020

لایگرها، غول پیکر ترین عضور خانواده گربه سانان

به گزارش تابناک سمنان لایگر یا شیرببر عضوی از خانواده گربه سانان بوده که جانوری دو رگه میان شیر نر و ببر ماده است. این موجودات از والدین خود سنگین وزن‌تر هستند که علت آن فقدان ژن‌های محدود کننده رشد در بدن این موجود است. به‌طور کلی لایگرها حداکثر تا ۳.۳ متر رشد خواهند کرد و وزن طبیعی آن‌ها بیش از ۴۰۰ کیلوگرم است، اما به تازگی اخباری مبنی بر مشاهده تعدادی از این موجودات با وزن بیش از ۱۰۰۰ کیلوگرم منتشر شده است.

جفت‌گیری میان شیرها و ببرها به دلیل تداخل ژنتیکی غالباً منجر به مرگ توله آن‌ها می‌شود و به همین دلیل لایگرها غالباً در همان ابتدا می‌میرند. علاوه بر این در صورتی که لایگرها پس از مرگ زنده بمانند، به شدت مستعد چاقی و رشد بیش از حد هستند و رشد آن‌ها در برخی موارد به قدری زیاد می‌شود که بدن او تحمل وزنش را ندارد و پس از آن احتمال مرگ این موجود به شدت بالا می‌رود، همچنین این موجودات در برخی مواقع روزانه بیش از ۲۰ کیلوگرم گوشت می‌خورند.

در بخش صفات رفتاری این موجود نیز باید گفت که تلفیقی از رفتارهای شیر و ببر را دارد؛ بسیاری از سازمان‌های حمایت از حیوانات نیز درباره این موجود اعلام کرده‌اند که جفت‌گیری دو حیوان ببر و شیر توسط انسان‌ها کاری اشتباه بوده و لایگرهایی که با دخالت انسان‌ها متولد می‌شوند، مصداق بارز حیوان آزاری هستند.

لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:

اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com
منبع: yjc

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار