راه‌اندازی بیمارستان ۸۵ تختی؛
به گزارش تابناک سمنان: عبدالرضا میقانی فرماندار مهدی‌شهر بر لزوم راه‌اندازی بیمارستان ۸۵ تخت خوابی این شهرستان تاکید کرد و گفت: ماه گذشته روزانه یک نفربر اثر کرونا در مهدی‌شهر فوت‌شده است.
کد خبر: ۹۰۵۲۲۷
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۶ 30 September 2020

طرح جمع ‌آوری فاضلاب درجزین‌ اجرایی شود

فرماندار مهدی‌شهر صبح چهارشنبه در جلسه بررسی زیرساخت‌های بیمارستان ۸۵ تختخوابی دربند به میزبانی سالن جلسات فرمانداری مهدی‌شهر ضمن بیان اینکه متأسفانه در مقطع زمانی ده روزه طی ماه گذشته در شهرستان مهدی‌شهر روزانه یک نفربر اثر کرونا در مهدی‌شهر فوت‌شده است، ابراز داشت: پنج‌شنبه گذشته با فوت سه نفر در یک روز شاهد بالاترین رقم فوت ناشی از کرونا از ابتدای همه‌گیری این ویروس بودیم.

وی بابیان اینکه صاحبان بنگاه‌های اقتصادی و مراکز صنعتی باید شرایط فعالیت‌های بهداشتی همراه با فاصله‌گذاری اجتماعی را برای کارکنان خود را فراهم آورند، ابراز داشت: مسئولان دستگاه‌های نظارتی نیز با بازرسی شدیدتر مواردی که پروتکل‌های بهداشتی رعایت نمی‌شود را می‌بایست گزارش کنند تا برخورد قانونی قاطع صورت گیرد.

عبدالرضا میقانی افزود: با توجه به شرایط فعلی اپیدمی ویروس کرونا در استان و اهمیت وجود تخت‌های بستری، راه‌اندازی هرچه سریع‌تر بیمارستان ۸۵ تخت خوابی دربند مهدی‌شهر بیش از هر زمان دیگری بسیار ضروری است.

میقانی بابیان اینکه اداره صنعت و معدن با همکاری شبکه بهداشت و درمان و نیروی انتظامی بر فعالیت فروشگاه‌های سطح شهرستان و همچنین اصناف پر تقاضا و پرتردد باید نظارت جدی داشته باشند، در ادامه تصریح کرد: می‌بایست با متخلفان برخورد بدون اغماض انجام شود.

وی ضمن بیان اینکه اصراری به حضور دانش آموزان در کلاس‌های حضوری در مدارس وجود ندارد، افزود: اداره آموزش‌وپرورش می‌بایست برای کاهش آمار میزان ابتلاء به بیماری ویروسی کرونا زمینه‌های آموزش مجازی را در شهرستان گسترده‌تر کند.

فرماندار مهدی‌شهر ضمن تشکر از همکاری ائمه محترم جمعه، امامان جماعت مساجد و هیأت امنای هیأت‌های مذهبی، ابراز داشت: از دست اندرکاران برگزاری مناسبات دهه آخر ماه صفر درخواست می‌شود برنامه‌ریزی خود را برای اجرای مراسم‌های پرتجمع در اماکن سرپوشیده کاملاً منتفی بدانند.

میقانی بابیان اینکه کادر درمان زیر بار سنگین‌ترین مسئولیت اجتماعی قرار دارند که با زدن ماسک بالاترین همیاری و کمک به عزیزان کادر درمان ارائه خواهد شد، تصریح کرد: ماسک نزدن در ادارات توسط کارمندان و ارباب رجوع تخلف آشکار است و همچنین ارائه خدمت به کسانی که از ماسک استفاده نمی‌کنند ممنوع خواهد بود

وی بابیان اینکه از همه خانواده‌های عزیز خواهشمندیم مراودات فامیلی و رفت‌وآمدهای خانوادگی را به حداقل برسانند، افزود: از شهروندان درخواست می‌شود از برگزاری هرگونه مراسم ترحیم و ختم برای درگذشتگان که موجب تجمع در آرامستان ها می‌شود پرهیز کنند تا با یاری هم بتوانیم در مقابله با ویروس منحوس کرونا سربلند باشیم.

لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:

اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار