نخست‌وزیر پیشین لبنان پس از انصراف مصطفی ادیب از تشکیل کابینه اعلام کرد که این سمت را دیگر قبول نخواهد کرد.
کد خبر: ۹۰۴۰۱۰
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۴ 27 September 2020

                          سعد الحریری: نخست‌وزیر نخواهم شد

به گزارش تابناک سمنان در حالی که پس از کناره گیری «مصطفی ادیب» از مأموریت تشکیل کابینه جدید لبنان، گمانه‌زنی‌هایی مبنی بر بازگشت «سعد الحریری» به سمت نخست‌وزیری لبنان مطرح می‌شود، الحریری در سخنانی این موضوع را تکذیب کرد.

الحریری در واکنش به انتشار اخباری مبنی بر احتمال بازگشت وی به سمت نخست وزیری لبنان به روزنامه «الشرق الاوسط» گفت: هرگز نخست وزیر نخواهم شد و هیچ فردی را نیز برای تصدی این پست معرفی نخواهم کرد.


سعد الحریری، نخست وزیر پیشین لبنان و رئیس جریان المستقبل به دلیل ناکارآمدی در زمینه اجرای اصلاحات و پس از اعتراضات گسترده مردم این کشور استعفا کرد.

«مصطفی ادیب» نخست وزیر مکلف لبنان دیروز (شنبه) در کاخ ریاست جمهوری بعبدا ضمن اعلام معذرت خواهی از مردم کشورش اعلام کرد که ماموریت تشکیل دولت جدید را نمی‌تواند ادامه دهد.

دفتر ریاست جمهوری لبنان نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که میشل عون، رئیس جمهور لبنان با درخواست انصراف مصطفی ادیب از تشکیل دولت جدید موافقت کرده است.

ادیب که پیش از این سفیر لبنان در آلمان بود ۳۱ اوت با کسب ۷۳ رأی نخست وزیر لبنان و مأمور تشکیل دولت شد و میشل عون، رئیس جمهور لبنان، مصطفی ادیب را مأمور تشکیل کابینه کرد.

لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:

اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com
منبع: yjc

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار