کد خبر: ۹۰۳۹۹۸
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۱ 27 September 2020

اعتباری به مبلغ ۱۰۴ میلیارد ریال در حوزه آبخیزداری شاهرود استفاده شده است

به گزارش تابناک سمنان محمد علی  رضایی رئیس اداره منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان میامی از افتتاح چهار طرح آبخیزداری درسال جاری خبر داد و گفت: برای این طرح‌ها نزدیک به ۲۰ میلیارد ریال اعتبار از محل صندوق توسعه ملی هزینه شده است.
وی ضمن بیان اینکه برای اجرای این طرح‌ها نزدیک 20 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری از محل صندوق توسعه ملی صورت گرفته است، افزود: با توجه به نقش و اهمیت آبخیزداری در کنترل سیلاب، تغذیه سفره‌های زیرزمینی و تقویت پوشش گیاهی تلاش شد تا این طرح‌ها با مشارکت جوامع محلی به بهره‌برداری برسد..
رضایی بابیان اینکه اقدامات منابع طبیعی در دراز مدت نقش و اهمیت خود را آشکار می‌کند، تصریح کرد: نهال‌کاری و تلاش برای مهار بیابان از دیگر اقداماتی است که می‌تواند در جلوگیری از پیش روی بیابان به روستاها و خالی شدن این مکان‌ها از سکنه پیشگیری کند.
وی افزود: با توجه به اینکه عرصه منابع طبیعی بسیار وسیع حراست و حفاظت از آن به‌تنهایی مقدور نیست لذا آموزش بهره‌برداران در دستور کار قرار گرفت تا این افراد خودشان بتوانند به کنترل و حفاظت از منابع طبیعی کمک کنند ضمن آنکه در هر ساعت از شبانه روز نیز منابع طبیعی پاسخگوی مردم با شماره تلفن 1504 خواهد بود.

لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:

اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار