در حمله فردی با سلاح سرد نزدیک دفتر سابق نشریه هتاک «شارلی ابدو» در پاریس، ۴ نفر زخمی شدند.
کد خبر: ۹۰۳۲۰۲
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۷ 25 September 2020

به گزارش تابناک سمنان به نقل از العربیه، دو فرد مسلح به سلاح سرد در پاریس نزدیک دفتر سابق نشریه هتاک شارلی ابدو حمله انجام دادند.

بر اساس گزارش‌های اولیه، چهار نفر در جریان این حمله مجروح شده‌اند که دو تن از آن‌ها به دلیل شدت جراحات به بخش مراقبت‌های ویژه منتقل شده‌اند.

این حادثه در خیابان نیکلا اًپِر، واقع در ناحیه یازدهم تقسیمات شهری پایتخت فرانسه روی داده است که گفته می‌شود دفاتر سابق نشریه جنجالی شارلی ابدو در آن قرار داشته است.

وقوع حمله‌ای با سلاح سرد نزدیک دفتر سابق نشریه شارلی ابدو پاریس

بنا بر اعلام منابع آگاه، دو فرد مهاجم از محل حادثه گریخته و هم اکنون تحت تعقیب پلیس و ماموران امنیتی قرار دارند.

وقوع حمله‌ای با سلاح سرد نزدیک دفتر سابق نشریه شارلی ابدو پاریس

ژان کاستکس، نخست وزیر فرانسه، نیز پس از انتشار این خبر برای شرکت در جلسه بحران به وزارت کشور رفته است.

محل حادثه تحت محاصره نیرو‌های امنیتی درآمده و یگان‌های ویژه تحقیق و عملیاتی برای انجام ماموریت به محل اعزام شده‌اند. بنا بر گزارش فرانس پرس، خیابانی که دفاتر سابق نشریه شارلی ابدو در آن قرار دارد به کلی مسدود شده و ده‌ها مامور پلیس در ورودی و اطراف آن مستقر شده‌اند.

وقوع حمله‌ای با سلاح سرد نزدیک دفتر سابق نشریه شارلی ابدو پاریس

برخی منابع همچنین از کشف یک بسته مشکوک در محل خبر داده و تصریح کرده‌اند که همین امر سبب شده تا محدوده امنیتی ایجاد شده از سوی یگان‌های ویژه گسترده‌تر شود.

شهردار ناحیه یازدهم شهر پاریس اعلام کرده که کلیه مدارس، مهد کودک‌ها و خانه‌های سالمندان در محدوده محل حادثه مسدود شده و از افرادی که در این موسسات هستند خواسته شده تا اطلاع ثانوی به بیرون از ساختمان نیایند.

این حادثه که هنوز جزئیات دقیق آن مشخص نشده همزمان با برپایی دادگاه محاکمه ۱۴ مظنون به همدستی در حمله مرگبار سال ۲۰۱۵ به دفتر نشریه شارلی ابدو در پاریس و چند هفته پس از انتشار مجدد کاریکاتور‌های موهن علیه پیامبر اسلام (ص) از سوی این نشریه هتاک صورت می‌گیرد.

به نوشته یورونیوز، هنوز هیچ اطلاعات و یا شواهدی دال بر ارتباط حمله روز جمعه بیست و پنجم سپتامبر با اقدام نشریه شارلی ابدو در نشر دوباره کاریکاتور‌های موهن در دست نیست.

لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:

اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com
منبع: yjc

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار