کیم جونگ-اون، رهبر کره شمالی، در نامه‌ای به مون جائه-این، رئیس جمهوری کره جنوبی "شخصا" از حادثه کشته شدن یک نظامی کره جنوبی به دست نیرو‌های کره شمالی ابراز تاسف کرده و از آن پوزش خواسته است. او گفته است "آنچه که روی داد هرگز نبایستی اتفاق می‌افتاد. "
کد خبر: ۹۰۳۱۸۰
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۲ 25 September 2020

                          عذرخواهی کیم جونگ اون از کره جنوبی

 

به گزارش تابناک سمنان کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، در نامه ای به مون جائه-این، رئیس جمهوری کره جنوبی "شخصا" از حادثه کشته شدن یک نظامی کره جنوبی به دست نیروهای کره شمالی ابراز تاسف کرده و از آن پوزش خواسته است. او گفته است "آنچه که روی داد هرگز نبایستی اتفاق می افتاد."

به گزارش بی بی سی، ارسال نامه عذرخواهی یک رهبر کره شمالی به خاطر درگیری بین نظامیان دو کشور اقدامی بی سابقه است.

روز گذشته وزارت دفاع کره جنوبی گفت که جسد یک مرد 47 در آب های ساحلی کره شمالی یافت شد و تحقیقات نشان داد که این فرد یک نظامی کره جنوبی بوده است.

براساس این گزارش نظامیان کره شمالی این مرد را به ضرب گلوله کشتند و سپس جسدش را آتش زدند. گفته شده است که علت این اقدام وحشت از ابتلای به ویروس کرونا بوده است. کره شمالی محدودیت های شدیدی را برای جلوگیری از شیوع این بیماری در آن کشور به اجرا گذاشته است.

گفته می شود که به همین دلیل به ماموران مرزی کره شمالی دستور داده شده است برای جلوگیری از عبور و مرور مرزی به افراد مظنون شلیک کنند.

مقامات کره جنوبی آتش زدن جنازه این فرد را "اقدامی وحشیانه" خواندند اما کره شمالی گفته است که جسد را آتش نزده بلکه فقط اشیاء همراه این مرد را سوزانده است.

پس از یک دوره وخامت روابط کره شمالی با کره جنوبی و آمریکا، از اول سال 2018 به ابتکار رهبر کره شمالی تماس هایی بین آنها برقرار شد که از جمله شامل ملاقات کیم جونگ-اون با دونالد ترامپ و مون جائه-این بوده است.

غالبا روابط بین رهبر کره شمالی با رهبران این دو کشور دوستانه توصیف شده و نتیجه آن کاهش تنش، توقف آزمایش های هسته ای و موشکی برد بلند کره شمالی و همچنین کاهش ابعاد مانوورهای نظامی مشترک آمریکا و کره جنوبی بوده است اما هنوز مشکلات بین آنها به طور کامل رفع نشده است.

لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:

اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com
منبع: تابناک

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار