صبح امروز ۱۸۸ فروند پهپاد رزمی بومی و بالگرد به نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ملحق شد.
کد خبر: ۹۰۲۵۹۷
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۵ 23 September 2020

الحاق ۱۸۸ فروند پهپاد بومی و ۶ فروند بالگرد به نیروی دریایی سپاه پاسداران

به گزارش تابناک سمنان در مراسمی صبح امروز ۱۸۸ فروند پهپاد رزمی بومی و بالگرد با حضور فرمانده کل سپاه به نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ملحق شد.

سردار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این مراسم در خصوص پهپادهای الحاقی گفت: فیلم برداری و عکاسی در حوزه رزمی برای انهدام اهداف ثابت و متحرک دریایی از قابلیت‌های پهپادهای رزمی بومی ملحق شده است.

سردار تنگسیری افزود: با الحاق این پهپاد‌ها تمام ماموریت‌های نیروی دریایی سپاه، تحت پوشش پهپاد‌های بومی ایرانی قرار می‌گیرد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران با بیان اینکه رصد و پایش تمام تحرکات دریایی هم با این پهپاد‌ها رهگیری می‌شود، گفت: پهپاد‌های الحاق شده کاملا بومی و به دست متخصصان سازمان صنایع هوایی ایران ساخته شده است.

سردار تنگسیری افزود: سه فروند از این پهپادها برای نخستین بار رونمایی شده است و قابلیت انجام ماموریت از روی شناور برای اهداف مورد نظر را دارد.

او گفت: این پهپاد‌ها شامل پهپاد عمود پرواز سپهر، شهاب ۲ و عمود پرواز هدهد چهار است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران گفت: پهپاد مهاجر شش نیز با دقت بالا در دریا و ساحل، از دیگر پهپاد‌هایی است که صبح امروز به نیروی دریایی سپاه ملحق شد.

سردار تنگسیری افزود: این پهپاد با شعاع پرواز بیش از ۲۰۰ کیلومتر، توانایی حمل ۴ موشک و انجام ماموریت در تمام شرایط آب و هوایی را دارد.

دو فروند بالگرد آب نشین و ۴ فروند بالگرد با ظرفیت‌های رزمی و حمل موشک هم امروز به نیروی دریایی سپاه پاسداران ملحق شد.

لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:

اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com
منبع: yjc

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار