جانشین دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر کشور خبر داد:
سمنان- جانشین دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر کشور گفت: در ۲۵ استان، دبیران ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر برای پیشرفت و بهبود امور در این حوزه تغییر پیدا کردند.
کد خبر: ۹۰۲۲۴۸
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۷ 22 September 2020

تغییر دبیران ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر در ۲۵ استان کشوربه گزارش تابناک سمنان حجت‌الاسلام روح‌الله میرزایی بعدازظهر سه‌شنبه در جلسه معارفه دبیر جدید ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان سمنان اظهار داشت: در ۲۵ استان کشور دبیران ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر برای پیشرفت و بهبود امور در این حوزه تغییر پیدا کردند.

وی بهره‌گیری از نیروهای جهادی و انقلابی را در دستور کار دانست و افزود: این ستاد در سال ۱۳۷۲ تشکیل و در استان‌ها نیز به متناظر ستاد کشوری، ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان‌ها تشکیل شد.

جانشین دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر کشور بابیان اینکه نیاز است اثر خارجی و ملموس مصوبات و اقدامات ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر، در متن جامعه مشهود باشد، خاطرنشان کرد: امربه‌معروف و نهی از منکر، همچون نماز واجب است.

میرزایی بابیان اینکه لازم است تا زمینه و بستر مناسب فراهم شود تا مردم بتوانند به‌راحتی این فریضه واجب را در جامعه انجام دهند، گفت: ما در قبال مردم و اینکه بتوانند به‌راحتی نسبت به امربه‌معروف و نهی از منکر اقدام کنند، مسئول هستیم.

وی یادآور شد: امر معروف و نهی از منکر ستادی فرهنگ‌ساز بوده و وظیفه ستاد برخوردهای قهری و انتظامی نیست و این در حالی است که وظیفه پیشگیری از بروز منکرات در جامعه تنها بر عهده ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر نیست.

جانشین دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر کشور با تأکید بر اینکه این ستاد باید وظیفه فرهنگ‌سازی خود و سایر دستگاه‌های مرتبط نیز وظایف اجرایی خود را در این حوزه به انجام رسانند، بیان کرد: مهم‌ترین حوزه مقوله امربه‌معروف و نهی از منکر، مسئولین هستند و مردم باید بتوانند مسئولان را به معروف امر و از منکر نهی کنند تا از بروز فساد جلوگیری شود.

لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:

اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com
منبع: مهر

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار