در ماژول آمریکایی ایستگاه فضایی بین المللی نشتی آمونیاک وجود دارد. به گفته کارشناسان این ماده با سرعت ۷۰۰ گرم در سال نشت می‌کند.
کد خبر: ۹۰۰۹۰۸
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۵ 19 September 2020

                          نشت آمونیاک از بخش آمریکایی ایستگاه فضایی


به گزارش تابناک سمنان در قسمت آمریکایی ایستگاه فضایی بین المللی یک نشتی کوچک آمونیاک کشف شده است. سازمان فضایی روسیه با تایید این امر اضافه کرد این نشتی خطری برای خدمه ایستگاه فضایی نیست.

از آمونیاک برای انتقال گرما از ماژول آمریکایی به فضای خارج استفاده می شود. وجود مقدار معینی آمونیاک خطرناک نیست اما غلظت بالای آن برای سلامت انسان مضر است.

در همین راستا منبعی آگاه در سازمان فضایی روسیه گفت: کارشناسان نشتی آمونیاک را در بخش خارجی ماژول آمریکا کشف کرده اند. ما هم اکنون مشغول بررسی این نشتی هستیم که با سرعت ۷۰۰ گرم در سال پخش می شود. البته هیچ تهدیدی برای خدمه ایستگاه فضایی بین المللی به حساب نمی آید.

سازمان فضایی روسیه اشاره می کند وضعیت مشابهی در سال ۲۰۱۷ میلادی رخ داده بود اما قبل از آنکه نیازی به خروج فضانوردان از ایستگاه باشد، برطرف شد.

در حال حاضر آناتولی ایوانشین، ایوان واگنر( فضانوردان روس) و کریستوفر کسیدی( فضانورد ناسا) در ایستگاه فضایی بین المللی حضور دارند.

لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:

اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com
منبع: yjc

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار