دیگر کار برای برخی سلبریتی‌ها از اظهار نظر گذشته است و به نظر می‌رسد خود را صاحب خط فکری در زمینه‌های خاص می‌دانند.
کد خبر: ۸۹۹۹۸۱
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۱ 16 September 2020

اظهار نظر درباره هر چیز حتی انتخابات / انتخابات به آقای خواننده چه ارتباطی دارد؟

به گزارش تابناک سمنان همان روز‌ها که در صف انتخابات بودند و شناسنامه در دست تبلیغ یک نامزد انتخاباتی را می‌کردند، باید به فکر این روز‌ها می‌بودند. وقتی توقعات عجیبشان وعده انتخاباتی می‌شد، تریبون تبلیغات نامزد‌ها بودند؛ اما خواسته‌هایشان که برآورده نمی‌شد، راه ضد تبلیغ پیش می‌گرفتند.

شور انتخاباتی و هیجان اپوزیسیونی سلبریتی ها، هیچ یک بحث سیاسی نیست؛ بلکه صحبت از جلب توجه و جذب مخاطب است. جلب توجهی که برخی اوقات غیرقابل تحمل بود.

برخی سلبریتی‌ها نه برای شهرت و دیده شدن بلکه برای زیر پا گذاشتن خط قرمزِ حد و حدود رفتارشان، این روز‌ها تهدید بزرگ اجتماعی شده‌اند. کاش این اظهار نظر‌ها به دخالت در سلیقه مردم ختم می‌شد؛ برخی از این جماعت پا را فراتر گذاشته و در ایدئولوژی و سرنوشت مردم هم دخالت می‌کنند.

در سال‌های قبل بحث محبوبیت بیش از حد برخی و حضور نامتعارف مشاهیر در تبلیغات مطرح بود. همان موقع خیلی‌ها از نفوذ بیش از حد برخی سلبریتی‌ها به دلیل شهرت ناشی از یک فعالیت هنری یا ورزشی و ... می‌ترسیدند. آن موقع بحث فقط تبلیغات جزئی و ظاهری بود؛ حالا اظهار نظر‌های سیاسی برخی سلبریتی‌ها مردم را کلافه کرده است.

 

یکی از این سلبریتی‌ها سیروان خسروی است؛ او که مدتی پیش حمایتش از یک کاندیدای انتخاباتی مطرح بود و با سلبریتی دیگر سر این موضوع در جنگ مجازی بود، حالا عدم حمایتش از رؤسای جمهور و منفعل بودنش در زمینه‌های سیاسی - اجتماعی را به اشتراک می‌گذارد. او در صفحه شخصی اش مدعی شده تا به حال در انتخابات شرکت نکرده و همواره در زمینه‌های سیاسی منفعل بوده است.

خسروی نوشته است: «اگه نکته قابل افتخارى تو زندگیم باشه، قطعا بزرگترینش اینه که به تو و هیچکدوم از دوستا و رُقباى (!) قبلیت رأى ندادم و خودم رو در انتخاب این وضعیت شریک نمیدونم. نه تو، نه خاتمى، نه احمدى نژاد و نه موسوى و رئیسى. نکته جالب اینه که هیچوقت هم نتونستم حتى ١ نفر از دوستامو با خودم همراه کنم و اتفاقاً به کمبود اطلاعات اجتماعى و سیاسى و منفعل بودن متهم شدم...»

در انتهای این پیام خسروی گفته است در زمینه اطلاعات سیاسی بسیار منفعل است. مشخص نیست با وجود منفعل بودن در زمینه سیاسی چرا این خواننده نبودن در انتخابات را افتخار می‌داند؟! کسی که منفعل بوده و طبیعتاً اطلاعاتی در این زمینه ندارد، منفعل بودن خود را افتخار می‌داند؟!

چه خوب بود که این خواننده بر ادعای عجیب خود یعنی منفعل بودن می‌ماند و الان هم اظهار نظر نمی‌کرد. با انتشار همین پست مشخص می‌شود، ادعای منفعل بودن در حد یک حرف است و نمی‌توان روی آن حساب کرد. حرف‌هایی که روی هوا زده می‌شود و هدفی جز جلب توجه ندارد.

این سلبریتی‌ها روز‌هایی که رسانه‌ها از چپ و راست، تریبون در اختیارشان قرار و اجازه می‌دادند درباره هر موضوعی اظهار نظر کنند، باید فکر این روز‌ها را هم می‌کردند. دنیای بی در و پیکر فضای مجازی هم عرصه را برای فعالیت این افراد بازتر کرده است. هر کدام صاحب یک تریبون شده‌اند و مخاطب جوان و کم تجربه فعال مجازی را سردرگم می‌کنند.

لطفا مارا در شبکه های اجتماعی یاری کنید:

اینستاگرام تابناک سمنان
Email: semnantabnak@gmail.com
منبع: yjc

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار