معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری سمنان:
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری سمنان با بیان اینکه پویش «آجر به آجر» در ارتقای مشارکت عمومی برای نوسازی مدارس سمنان موثر است، گفت: باید آگاه‌سازی در اجرای این طرح تقویت شود.
کد خبر: ۸۸۵۹۸۸
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۸ 10 August 2020

پویش«آجر به آجر»مشارکت عمومی درنوسازی مدارس سمنان را ارتقا می‌دهد

به گزارش تابناک سمنان: فاطمه منصوری بعد از ظهر دوشنبه در دیدار با مدیرکل نوسازی مدارس استان سمنان به میزبانی این اداره کل با اشاره به مدارس فرسوده استان و نیاز به تجهیز و بازسازی آن‌ها، بیان کرد: یکی از طرح‌های خوب نوسازی مدارس پویش آجر به آجر است که مشارکت در امر خیر مدرسه‌سازی محسوب می‌شود اما باید در آگاه‌سازی بیشتر مردم در این زمینه کوشید.

وی افزود: این طرح با قید فرهنگ سازی و اختیاری بودن و با رویکرد جلب مشارکت عمومی مردم به دور از اجبار و موارد مشروط، می‌تواند در راستای ترویج امر خیر مدرسه سازی موفق عمل کند.

معاون استاندار سمنان با بیان اینکه محدودیت‌های مالی و منابع درآمدی استان بعضاً باعث می‌شود که در برخی مقاطع نتوانیم شاد اعتبارات خوبی برای طرح‌ها باشیم، گفت: در بحث شناسایی و فروش اموال مازاد دستگاه‌های اجرایی استان جلسات به صورت مستمر با نظر شخص استاندار سمنان در حال برگزاری است که این امر به مولد سازی منجر خواهد شد.

منصوری بیان کرد: معتقدیم مولد سازی بهترین راه است اما در برخی موارد و به واسطه محدودیت‌ها می‌توان با فروش این اموال به عنوان روشی مناسب و در کوتاه‌ترین زمان، به نتیجه مطلوب دست یافت.

وی افزود: فروش اموال منقول و غیر منقول مازاد دستگاه‌های اجرایی استان می‌تواند با تزریق منابع مالی مناسب در سیستم درآمدی و اعتباری اداری استان، راه برون رفت از مشکلات و محدودیت‌های مالی و درآمدی ایجاد شده در بین دستگاه‌های اجرایی استان باشد.

معاون منابع انسانی استاندار سمنان در ادامه و با بیان اینکه به روز رسانی تجهیزات و بهره‌گیری از فناوری‌های نو در امر آموزش می‌بایست در سطح استان صورت گیرد، تاکید داشت: اداره کل نوسازی مدارس استان در بحث جلب مشارکت‌های خیران در امر مدرسه سازی و نوسازی مدارس و در راستای برنامه‌ها و اهداف دولت و نظام اداری توانسته الگوی مناسبی برای مشارکت و رویکردهای مبتنی بر مردم در راستای بهبود خدمت رسانی بردارد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان نیز در این نشست ضمن بیان اینکه ۳۵ درصد مدارس کل استان نیاز به نوسازی و تجهیز دارند، گفت: تاکنون ۱۳ مدرسه توسط این اداره کل در شهرک‌های مسکن مهرِ کل استان احداث شده است همچنین مدارس جدید ساخته شده ایمن با سبک معماری جدید، قطعاً در بحث تربیت و پرورش نسل آینده کشور تأثیر گذار خواهد بود.

سعید هژبری با بیان اینکه مهارت و کارآفرینی دو امر بسیار ارزشمند و حائز اهمیت و راهگشای بحث اقتصادی و اشتغال کشور است، تاکید کرد: بسیاری از مشکلات کشور با تقویت بخش آموزش و فرهنگ سازی و بخصوص با شروع این رویه از مدارس، رفع خواهد شد.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

اینستاگرام تابناک سمنان

منبع: مهر
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار