مدیر عامل شرکت راه آهن گفت: در قطار‌های بین شهری و حومه‌ای مسافر موظف به استفاده از ماسک هستند و از سوی دیگر در هنگام ورود به مسافران ماسک تحویل داده می‌شود
کد خبر: ۸۸۴۹۵۵
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۲ 07 August 2020

سعید رسولی

به گزارش تابناک سمنان: سعید رسولی مدیرعامل شرکت راه آهن با بیان اینکه تمامی ایستگاه ها و قطارها به صورت کامل و مرتب ضدعفونی می شود، گفت: تمامی قطارهای بین شهری و حومه ای در ایستگاه ها به صورت کامل و مداوم ضدعفونی می شوند و این اقدام پیش از مسافرگیری و پس از خروج مسافران به صورت کامل انجام می شود.

او توضیح داد: تمامی مسافران هنگام ورود به ایستگاه قطار غربالگری می‌شوند و در صورت مشاهده علائم ظاهری توسط ماموران اجازه ورود به قطار داده نمی شود.

مدیر عامل شرکت راه آهن تاکید کرد: در قطارهای بین شهری و حومه ای مسافر موظف به استفاده از ماسک هستند و از سوی دیگر در هنگام ورود به مسافران ماسک تحویل داده می‌شود و این جزو الزامات در راستای رعایت پروتکل های بهداشتی است و در رفتارهای عمومی هم به صورت کامل نظارت انجام می‌شود.

رسولی از اقدام جدید در سامانه فروش بلیت قطار خبر داد و گفت: اطلاعات مسافران در هنگام تهیه بلیت بررسی می‌شود و در صورتی که مسافران هم نام نباشند برای کوپه های چهار نفره بیش از دو بلیت صادر نمی شود که این خود یکی از اقدامات اساسی در حوزه پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی است.

مدیر عامل شرکت راه آهن با بیان اینکه محدودیت های هم اکنون برای بخش مسافری وجود دارد، ادامه داد: در راستای توصیه های وزارت بهداشت مسافران از انجام سفرهای غیر ضرور جلوگیری می کنند که این خود عامل کاهش مسافر شده و برخی دیگر هم در راستای فاصله گذاری اجتماعی و عرضه بلیت برای کوپه ها توسط سامانه فروش بلیت انجام می شود.

او توضیح داد: هم اکنون کمتر از ۵۰ درصد از قطارها در حال سفر هستند، بخشی از کاهش ها هم به دلیل فاصله گذاری اجتماعی است.

رسولی ادامه داد: در صورتی که مسافری شاهد تخلف در برخی از مسیرها و عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی نباشد می توانند سریع اطلاع دهند و از سوی دیگر این موضوع توسط تمامی بخش ها و دستگاه ها قضایی رسیدگی می شود. در حال برنامه ریزی برای رسیدگی و نظارت دقیق تر در این بخش ها هستیم.

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

اینستاگرام تابناک سمنان

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار