‌علیرضا ایزد پور:
به گزارش تابناک سمنان: علیرضا ایزد پور مدیرکل بهزیستی سمنان با اشاره به فعالیت ۱۱ مرکز ترک اعتیاد در استان گفت: در این مراکز ۲۱ روز خدمات به معتادان در حال بهبودی ارائه می‌شود.
کد خبر: ۸۶۸۳۷۲
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۳ 28 June 2020

۳۰۰ مرکز غیردولتی بهزیستی در استان سمنان فعال است - خبرگزاری مهر ...

مدیرکل بهزیستی سمنان بعدازظهر یکشنبه در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان سمنان به میزبانی استانداری ضمن بیان اینکه ۱۱ مرکز ترک اعتیاد غیردولتی در سطح استان فعالیت دارد که خدمات مختلفی را ارائه می‌کنند، اظهار داشت: در این مراکز ۲۱ روز خدمات به معتادان در حال بهبودی ارائه می‌شود.

وی بابیان اینکه در مراکز جامع ترک اعتیاد به مدت یک سال خدمات مختلف به بهبودیافتگان ارائه می‌شود، تصریح کرد: در سطح استان ۱۱ مرکز سرپایی درمان اعتیاد، ۱۱ مرکز اقامتی میان‌مدت درمان اعتیاد، دو مرکز DIC و SHELTER و چهار گروه سیار فعالیت دارند.

علیرضا ایزد پور با اشاره به اینکه در مراکز خاص تحت نظارت بهزیستی، خدماتی مثل خدمات مراکز سرپایی درمان اعتیاد، مراکز اقامتی میان‌مدت درمان اعتیاد، کاهش آسیب (DIC)، مراکز سرپناه یا شبانه، اشتغال، تبصره دو ماده ۱۶ و کنترل و پیشگیری از ایذه ارائه می‌شود، افزود: در ۱۴ مرکز بهبود اقامتی میان‌مدت، ۲۸ روز خدمات به معتادان در حال بهبودی ارائه می‌شود.

ایزد پور با تأکید بر اینکه در سال گذشته تعداد پنج هزار و ۲۸۹ نفر معتاد از مراکز خاص بهزیستی استان خدمات دریافت کردند، یادآور شد: در سه‌ماهه اول سال جاری به علت شیوع کرونا و تعطیلی مراکز اقامتی، تعداد ۲۵۰ نفر در این مراکز پذیرش شدند که نشان می‌دهد به علت وضعیت کرولا امکان افزایش آمار اعتیاد وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: تعداد ۳۳۸ نفر در سال گذشته تحت پوشش خدمات کاهش آسیب بهزیستی استان سمنان بودند و در حال حاضر مراکز اقامتی مرتبط با ماده ۱۵ با ۵۰ درصد ظرفیت، پذیرش دارند.

مدیرکل بهزیستی استان سمنان بابیان اینکه در مراکز جامع ترک اعتیاد، دو هفته سم‌زدایی، چهار ماه اقامت و تا یک سال ارائه خدمات بهبودیافتگان اعتیاد ارائه می‌شود، ابراز کرد: جامعه‌ای موفق است که هم مباحث مبارزه با سوداگران مرگ و مصرف مواد مخدر و هم اقدامات پیشگیرانه را باهم اجرا کند.

ایزد پور با اشاره به تشکیل گروه‌های مختلف و انجام برنامه‌های متعدد در محیط‌های مختلف روستایی و شهری بیان کرد: برنامه‌های پیشگیرانه بهزیستی در راستای عدم مصرف مواد مخدر و مصون‌سازی جامعه اجرایی می‌شود.

وی اضافه کرد: یکی از اقدامات بهزیستی استان سمنان در راستای مبارزه با مصرف مخدر اجرای برنامه مصون‌سازی خانواده محور کودکان زیر سن دبستان است که در ۱۲ مهدکودک شش جلسه آموزشی دوساعته برای ۱۵ خانواده بااعتبار ۱۸۰ میلیون ریال برگزار شد.

مدیرکل بهزیستی استان سمنان بابیان اینکه بهزیستی استان مجموعاً در ۷۸ محیط تخصصی در راستای مبارزه با مواد مخدر فعالیت می‌کند، اظهار داشت: ۱۶ محیط روستایی، ۳۲ محیط شهری، ۲۳ محیط آموزشی و هفت محیط صنعتی در این حوزه فعال است.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار