قاسم شریفی :
به گزارش تابناک سمنان: قاسم شریفی مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری سمنان با اشاره به بازدید از ۳۰۰ مرکز آموزشی استان در ایام امتحانات پایان‌ترم گفت: رعایت اصول بهداشتی در جوامع مردمی ضروری است.
کد خبر: ۸۶۷۸۶۸
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۴ 27 June 2020

مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری سمنان پیش از ظهر شنبه در چهاردهمین جلسه کمیته بازرسی و ارزیابی ستاد استانی مقابله با کرونا به میزبانی استانداری سمنان ضمن بیان اینکه تمام تلاش کمیته بازرسی و ارزیابی ستاد استانی مقابله با کرونا نظارت بر اجرای دقیق دستورالعمل‌های بهداشتی در مراکز مختلف اداری، آموزشی، خدماتی، تولیدی و … بوده است، اظهار داشت: بازدید از ۳۰۰ مرکز آموزشی استان در ایام امتحانات پایان‌ترم انجام‌شده است.

وی با تأکید بر اینکه همه موظف به رعایت حداکثر استانداردهای بهداشت فردی هستیم، خاطرنشان کرد: خودمان را موظف و به دیگران توصیه کنیم که از آخرین تحولات مربوط به کوید ۱۹ مطلع شویم.

قاسم شریفی با اشاره به اینکه در چهار ماه گذشته تمام دستگاه‌های دولتی اعم از ادارات شهرستانی و استانی حداقل یک‌بار توسط اعضای کمیته مورد بازرسی قرار گرفتند، افزود: اصحاب رسانه، شبکه‌های اجتماعی، کانال‌ها و گروه‌های فعال در عرصه اطلاع‌رسانی، بعضاً با مطالبه گری هوشمندانه و آگاهانه به مدیریت بر بیماری کمک شایانی کردند.

شریفی بابیان اینکه این راه، مطمئن‌ترین و مؤثرترین روش برای قطع زنجیره‌ی بیماری و انتقال ویروس است، اضافه کرد: تاکنون دو هزار بازدید از سطح بازار صرفاً با موضوع رعایت اصول بهداشتی برای مقابله با کرونا صورت گرفته است.

وی با تأکید بر اینکه دهیاری‌ها، بخشداری‌ها، شهرداری‌ها و فرمانداری‌های استان سمنان تلاش کردند که حداکثر همراهی را باکارکنان بهداشت و درمان داشته باشند و در این راه، اقدامات مؤثری انجام دادند، یادآور شد: همراهی و همدلی مردم و مسئولان در بخش‌های مختلف، اعم از پیشگیری، درمان، تأمین تجهیزات، تأمین ملزومات بهداشتی و ضدعفونی، کمک‌رسانی به اقشار مختلف و صنوف آسیب‌دیده مثال‌زدنی بوده است.

مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری سمنان بابیان اینکه تلاشگران عرصه امنیت در بخش‌های انتظامی و نظامی دست‌به‌دست هم دادند و با ورود جدی همراهی مؤثری در مدیریت بر بیماری داشتند، گفت: یکی از مهم‌ترین وظایف کمیته، ارائه تحلیل‌های کارشناسی در حوزه‌های مختلف بوده که با تدوین بیش از ۱۰ گزارش تحلیلی در این مدت تدوین‌شده و به مسئولان استانی ارائه‌شده است.

شریفی با اشاره به فرصت‌هایی که از شیوع کرونا در جامعه ایجادشده است، تصریح کرد: مدیریت پسماندها، بهره‌مندی از فضای مجازی و بسترهای سایبری و الکترونیکی در پیشبرد امور و فعالیت‌ها و آموزش‌های مجازی و توانمندسازی کارکنان از مهم‌ترین فرصت‌هایی است که در جریان شیوع کرونا ایجادشده است.

وی از ایجاد بسترهای آموزش و تربیت دانش آموزان و اثربخشی این آموزش‌ها و برنامه‌های تربیتی در فضای مجازی به‌عنوان یک فرصت مطلوب نام برد و گفت: ارائه خدمات به مردم به‌صورت الکترونیکی از دیگر فرصت‌های ایجادشده است.

رئیس کمیته بازرسی و ارزیابی ستاد مقابله با کرونا بابیان اینکه افزایش سرمایه اجتماعی و اعتماد مردم به مسئولان کشور و حوزه بهداشت و درمان، از دیگر دستاوردهای مثبت دوران کرونا بود، خاطرنشان کرد: در ابتدای راه مقابله با این بیماری، مصرف بی‌رویه مواد ضدعفونی یکی از آسیب‌های موجود بود که خوشبختانه امروز این مهم بهتر موردتوجه قرار می‌گیرد.

شریفی با اشاره به‌ضرورت فرهنگ‌سازی برای پیشگیری از استفاده بی‌رویه دارو و مواد ضدعفونی بیان کرد: تدوین چشم‌انداز کوتاه‌مدت سه‌ماهه برای تابستان و همچنین چشم‌انداز بلندمدت تا پایان سال جاری، در دستور کار اعضای این کمیته قرار دارد.

وی گفت: در بحث خود مراقبتی و خودکنترلی نیز با نواقصی مواجه هستیم که در راستای حفظ سلامتی فردی خود و درنهایت جامعه، باید با اقدامات مؤثر، سازنده و فرهنگی برای فرهنگ‌سازی و بهبود آن گام برداریم.

رئیس کمیته بازرسی و ارزیابی ستاد مقابله با کرونا بابیان اینکه خود مراقبتی و خودکنترلی امروز باید بیش از هر زمان دیگری در آحاد اقشار مردم رواج پیدا کند، افزود: در بحث مقابله با شیوع کرونا و قطع زنجیره انتقال و درنهایت کنترل و مهار این بیماری، خود مراقبتی با محوریت افراد جامعه کلید موفقیت در این امر است.

شریفی با تأکید بر اینکه الگوسازی و نهادینه کردن فرهنگ خود مراقبتی در تمامی حوزه‌های مختلف زندگی اجتماعی و بهداشت فردی، باکار رسانه‌ای و اقدامات فرهنگی میسر می‌شود، ابراز کرد: در این راستا ضروری است کمیته بازرسی و ارزیابی شهرستانی با مدیریت شخص فرماندار، فعال‌تر و به‌صورت مستمر بر رعایت اصول بهداشتی و پروتکل‌ها برای حفظ سلامت عمومی جامعه، فعالیت کنند.

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار