معترضان به کشته شدن یک سیاهپوست در آمریکا با یورش به مراکز پلیس، آن‌ها را به آتش کشیدند.
کد خبر: ۸۵۵۸۵۸
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۴ 29 May 2020

به گزارش تابناک سمنان: به نقل از راشاتودی، اعتراضات گسترده مردمی در محکومیت جنایت اخیر پلیس آمریکا همچنان ادامه دارد و در اعتراضات دیشب معترضان خشمگین، مراکز پلیس در شهر مینیاپولیس را به آتش کشیدند

یورش معترضان آمریکایی به مرکز پلیس+ فیلم و تصاویر

پایگاه خبری شبکه راشاتودی، در خبری با بیان اینکه معترضان کنترل مرکز پلیس را در میان آتش و شلیک گاز اشک اور در دست گرفتند، نوشت: در پی ناآرامی‌هایی که به دنبال کشته شدن یک سیاهپوست به دست مأموران پلیس در شهر مینیاپولیس اتفاق افتاد، تظاهرکنندگان با یورش به مراکز پلیس این شهر، آن‌ها را به آتش کشیدند و تمامی آن‌ها را سوزاندند.

 

همچنین بر اساس این گزارش، دفتر منطقه سوم پلیس در شهر مینیاپولیس اواخر پنجشنبه شب به وقت آمریکا مورد حمله قرار گرفت و معترضان خشمگین به آن ساختمان یورش برده و به شکستن پنجره‌ها و روشن کردن آتش اقدام کردند.

یورش معترضان آمریکایی به مراکز پلیس+ فیلم و تصاویر

به نوشته راشاتودی، در حالی که حضور پلیس پیشتر در صحنه یسیار سنگین بود، به نظر می‌رسد نیرو‌های پلیس از آن زمان عقب نشینی کرده و هیچ مقاومتی در برابر یورش معترضان از خود نشان نداده اند.

اعتراض و عصبانیت مردم این شهر در حالی است که چهار مامور پلیس برکنار شدند. یکی از معترضان در این باره گفت این اقدام کافی نیست. آن مامور یک قاتل است.

گفتنی است انتشار ویدئویی در فضای مجازی که لحظات آخر زندگی «جورج فلوید» یک شهروند سیاهپوست را نشان می‎دهد، همچون بنزینی، آتش خشم مردم را شعله ور کرد. در فیلمی که در شبکه ‎های اجتماعی منتشر شده صدای جرج فلوید شنیده می‎شود که می‎گوید خواهش می‎کنم، نمی‎توانم نفس بکشم.

این فرد چندین بار التماس می‎کند که ماموران پلیس به او کمک کنند و تکرار می‎کند که نمی‎تواند نفس بکشد. این التماس‎ها در حالی است که مامور پلیس این فرد را روی زمین خوابانده و با زانوی خود روی گلوی جرج فلوید فشار می‎دهد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار