رای الیوم نوشت ایران با اقتدار خود فرضیه جهان تک قطبی را که آمریکا علیه دوست و دشمن تحمیل کرده است، درهم شکست.
کد خبر: ۸۵۵۵۳۳
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۵ 28 May 2020

به گزارش تابناک سمنان: روزنامه اینترنتی رأی الیوم در مقاله‌ای با اشاره به شکست جدید آمریکا و این بار در سواحل ونزوئلا و پیام‌های بین‌المللی این رویداد نوشت: این گام یک الگوی جدید از همکاری بین کشور‌هایی است که در معرض تحریم‌های سنگین قرار دارند و نمونه‌ای است که می‌تواند نه تنها سلطه و قلدری آمریکا را درهم بشکند بلکه فرضیه جهان تک قطبی را که آمریکا علیه دوست و دشمن تحمیل کرده است، درهم بشکند.

 آیا فروپاشی نظام تک قطبی به رهبری آمریکا در راه است؟

«محمود البازی» نویسنده و تحلیلگر سیاسی در مقاله‌ای با عنوان «پیام متفاوت از رسیدن نفتکش‌های ایرانی به ونزوئلا تا سیلی‌هایی که ترامپ دریافت کرد» نوشت: رأی الیوم - چند روز پیش - سرمقاله‌ای تعجب برانگیز و با کلماتی که کاملا با دقت گزینش شده بود، منتشر کرد و نوشت ما از احساس دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا که پیگیر رسیدن نخستین نفتکش ایرانی به یکی از بنادر ونزوئلاست و این اقدام که در واقع به چالش کشیدن قدرتمندانه تهدیدات اوست و نیز از احساس او در قبال شکسته شدن محاصره ظالمانه تحمیلی با هدف گرسنه نگه داشتن مردم ونزوئلا اطلاع نداریم، اما این را به خوبی می‌دانیم که احساس ترامپ، احساس فرد شکست خورده و ذلیلی است که تهدیداتش برای توقیف این کشتی شکست خورده است.

البازی که رئیس بخش حقوق‌بشر کشور‌های عربی در کرسی حقوق‌بشر یونسکو است، نوشت پس از گذشت دو روز، سومین کشتی ایرانی نیز به آب‌های ونزوئلا نزدیک شد و پس از طی هزاران کیلومتر و به چالش کشیدن قلدری آمریکا و با بی اعتنایی به تهدیدات آمریکا به سوی این کشور حرکت کرد.

سیلی‌های دردناکی که ترامپ از ملت‌های استقلال طلب دریافت کرد

ترامپ از کشور‌هایی که استقلال را ترجیح می‌دهد سیلی‌های دردناکی دریافت کرده است. شاید همین سیلی‌ها نیز او را بر آن داشته است که به تفریحگاه اختصاصی‌اش برود و گلف بازی کند آن هم در حالی که نیویورک تایمز در صفحه اول خود اسامی کشته‌های کرونا را منتشر می‌کند که این روز‌ها از ۱۰۰ هزار نفر فراتر رفته است. واقعا نمی‌دانیم ترامپ در صورت ورود پنجمین نفتکش ایرانی به سواحل ونزوئلا به کدام تفریحگاه یا کدام بازی متوسل خواهد شد؟

بله پنج فروند نفتکش، مشکل کوچکی از مشکلات ونزوئلا را حل خواهد کرد، اما به نظر می‌رسد ما باید به دنبال اهداف پنهان از فرستادن این محموله‌ها باشیم. به نظر می‌رسد مقامات ایران دوست داشتند پیام‌های متعددی به دشمنان و دوستان بدهند. پیام‌های ایران به دشمن آن است که مقامات ایرانی بار دیگر بر سر میز مذاکراتی که ترامپ از روی استبداد آن را ترک کرده است، نخواهند نشست و سیاست تحریم‌های حداکثری آمریکا بر ضد ایران بی نتیجه بوده است.

الگوی جدیدی از همکاری با هدف خنثی کردن سیاست سلطه و تحریم‌های آمریکا

این گام یک الگوی جدید از همکاری بین کشور‌هایی است که در معرض تحریم‌های سنگین قرار دارند. ایران با ارسال این محموله‌ها پیام‌های پنهان دیگری به دوستان فرستاد مبنی بر اینکه ایران همچنان بازیگر اساسی در منطقه است و همچنان برای بازی کردن برگ برنده در اختیار دارد. پیام‌های ایران به متحدان آمریکا نیز روشن است. ایران می‌خواهد بگوید شیوه تحریک ترامپ به خروج از توافق هسته‌ای و تحمیل تحریم علیه این کشور و تهدید نظامی آن در قبال ایران که به لحاظ اقتصادی نیز در محاصره است نتیجه نداشته و همچنیان یک قدرت منطقه‌ای مؤثر است که می‌تواند بر تنگه هرمز فرمانروایی کند و بهترین راه ارتباط با آن نیز گفتگوست نه توسل به زور.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار