حجت‌الاسلام علی شکری:
به گزارش تابناک سمنان: حجت‌الاسلام علی شکری مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان گفت: نماز عید فطر در مساجد و اماکن متبرکه استان برگزاری می‌شود.
کد خبر: ۸۵۳۶۵۵
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۷ 23 May 2020

بازگشایی ۲ ساعته مساجد استان سمنان ویژه شب‌های قدر - خبرگزاری حوزه

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان صبح شنبه در گفتگوی ویدئو کنفرانسی باخبرنگاران در شاهرود بابیان اینکه نماز عید فطر در مساجد استان سمنان و با توجه به ظرفیت‌های آن‌ها برگزار می‌شود، بیان کرد: با توجه به دستورالعمل‌های پزشکی و بهداشتی امسال نماز عید فطر به‌صورت غیرمتمرکز و در تمام مساجد برگزار می‌شود.

وی عید فطر را یکی از بزرگ‌ترین اعیاد مسلمانان دانست و تصریح کرد: فطر، عید بندگی و یکی از خاصیت‌هایش اتحاد بین مسلمانان است لذا نماز عید فطر در صفوف مسلمانان تمام عالم نشانه از قدرت حق‌تعالی و دین مبین اسلام است.

حجت‌الاسلام علی شکری بابیان اینکه رعایت ملزومات بهداشتی، پروتکل‌های حفاظتی، استفاده از وسایل شخصی و … در زمره مسائلی است که باید آن‌ها را رعایت کرد، افزود: تجربه خوب برگزاری مراسم احیا در ماه رمضان نشان داد که علی‌رغم وجود محدودیت‌ها مردم خوشبختانه رعایت تمام امکانات ایمنی و بهداشتی رادارند و از این بابت می‌توان نماز عید سعید فطر را نیز با رعایت همین ملزومات برگزار کرد.

شکری بابیان اینکه بازگشایی مساجد و برگزاری مراسم عبادی با رعایت تمام نکات ایمنی در زمره مطالبات مردم استان سمنان است، بیان کرد: برگزاری این نوع مراسم به وحدت هرچه بیشتر جامعه منجر خواهد شد.

وی بابیان اینکه مردم متدین ما به خوبی می‌دانند که رعایت بهداشت فردی تا چه اندازه در برگزاری این نوع مراسم الزامی است، افزود: در برگزاری مراسم احیا شبهای قدر هیچ نوع گزارشی از عدم رعایت ملزومات بهداشتی در سطح استان نرسید که این نشان می‌دهد مردم ما رعایت تمام مسائل را مدنظر دارند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان همچنین در دیگر بخش سخنان خود فتح خرمشهر و عملیات بیت‌المقدس را نقطه عطفی در تاریخ ایران اسلامی دانست و تصریح کرد: جانفشانی‌های رزمندگان استان در این عملیات تأثیرات بسزایی داشت تا جایی که دشمن در خرمشهر زمین‌گیر و ورق در طول دفاع مقدس به نفع ایران بازگشت.

شکری با بیان اینکه عراق بزرگترین ضربه را از عملیات فتح خرمشهر خورد چراکه ۱۹ هزار اسیر در این عملیات داد، بیان کرد: پایمردی مردم خرمشهر و همچنین رزمندگان اسلام توانست حماسه‌ای پرشور را در تاریخ ایران اسلامی رقم بزند که به نوعی فتح الفتوح بود زیرا صدام از این عملیات به بعد دیگر نتوانست کم راست کند.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار