در این مقاله حقایقی را از عدد ۴۰ برای شما بازگو می‌کنیم که احتمالا برای شما جذاب است.
کد خبر: ۸۳۵۳۴۶
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۷ 31 March 2020

عدد ۴۰ و راز‌های آن///دپو عید

به گزارش تابناک سمنان: عبارت تحت اللفظی «چهل چشمک» نیز در زبان انگلیسی اصطلاحی است به معنای یک چرت کامل و دلچسب. دکتر ویلیام کیتچاینر در کتاب راهنمای خود در سال ۱۸۱۲ میلادی به این موضوع اشاره کرده بود که یک چرت روزانه کامل به طول ۴۰ بار پلک زدن است.

شیمیدانان شرکت تولیدکننده یک اسپری جادوییِ روان کننده، برای جداسازی آب دقیقا چهل بار تلاش کردند. به همین دلیل این اسپری «دبلیو دی ۴۰» نام گذاری شد. فرمول شیمیایی این اسپری کاملا منحصر به فرد بود و برای چربی‌گیری، گریس‌زدایی و تمیزکاری قطعات مورد استفاده در صنایع «هوافضا» و «موشک» به کار می‌رفت.

تعداد دزدانی که علی بابا در قصه هزار و یک شب با آن‌ها سر و کار داشت ۴۰ نفر بود.

عدد ۴۰ تنها عدد انگلیسی است که اگر آن را به حروف "Forty" بنویسید، تمام حروف آن از نظر ترتیب الفبای انگلیسی پشت سر هم قرار خواهند گرفت.

تنها دمایی که در «سلسیوس» و در «فارنهایت» با هم برابر است، «منفی ۴۰» درجه یا «چهل درجه زیر صفر» می‌باشد.

زمانی که «غده خیارکی» یا «طاعون» در قرون وسطی در اروپا شیوع یافت، کشتی‌ها به مدت ۴۰ روز در کنار بنادر می‌ماندند و هیچ مسافری اجازه خروج نداشت. واژه «قرنطینه» از گویش در زبان ایتالیایی گرفته شده و به معنای "quaranta giorni" یا «چهل روز» است.

۹ ماه بارداری را فراموش کنید! یک دوره بارداری معمولی به طور معمول ۴۰ هفته زمان دارد.

در متون مذهبی نیز عدد چهل اشاره به مدتی طولانی دارد. حضرت عیسی مسیح ۴۰ روز در بیابان روزه گرفت تا خود را در برابر اهریمن بیازماید. طبق دیدگاه یهودیت، بیابان جایی بود برای سکونت شیاطین و اینکه ارواح خبیث مخصوصاً در قسمت‌هایی از بیابان که باد‌ها با وزش خود صدا‌های مرموزی ایجاد می‌نمود سکونت دائمی داشتند. سیل عظیمی که به عنوان عذاب الهی در زمان حضرت نوح نازل شد نیز ۴۰ شبانه روز به طول انجامید. 

منبع: آکسان

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار