مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان سمنان گفت: زباله‌های عفونی و بیمارستانی در سراسر استان به روش اصولیپس از بی‌خطرسازی و حمل ایزوله، در عمق ۲ متری دفن می‌شود.
کد خبر: ۸۳۳۹۱۳
تاریخ انتشار: ۰۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۲ 25 March 2020

به گزارش تابناک سمنان: امیر عبدوس مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان سمنان گفت: طبق دستورالعمل‌های بهداشتی پسماند‌های پزشکی پس از بی‌خطرسازی با دستگاه اتوکلاو با خودرو‌های مخصوص به محل دفن منتقل می‌شود.

او افزود: در دفن زباله‌های عفونی پس از بی‌خطرسازی زباله در عمق ۲ متری دفن و سپس به ارتفاع نیم‌متر زباله‌های عفونی با آهک پوشانده می‌شود وسپس به ارتفاع نیم متر خاک روی لایه آهک را می‌پوشاند.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان سمنان بیان کرد: پسماند‌های پزشکی در سراسر استان سمنان به جز شهر سمنان به روش کاملا بهداشتی و اصولی دفن می‌شود و هیچ نگرانی وجود ندارد.

عبدوس یادآور شد: شهر سمنان مجهز به دستگاه زباله‌سوز است و خاکستر زباله‌های عفونی و بیمارستانی در سمنان پس از سوزانده شدن در دستگاه‌های زباله سوز، طبق دستورالعمل بهداشتی دفن می‌شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان تصریح کرد: دستگاه زباله سوز در جنوب شهر سمنان واقع است.

در شرایط عادی سالانه ۸۰۴ تن زباله بیمارستانی در استان سمنان تولید می‌شود که اجرای طرح خنثی و بی خطرسازی این زباله‌ها در بیمارستان‌ها انجام می‌شود و در زمان حاضر با توجه به شیوع ویروس کرونا، زباله‌های عفونی در استان سمنان افزایش یافته است و دفن بهداشتی پسماند‌های پزشکی یکی از دغدغه‌های مردم استان است که خبرنگار ایرنا موضوع را بررسی کرده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار