محمد فروهر خبر داد:
به گزارش تابناک سمنان: محمد فروهر معاون امور معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت سمنان گفت: تعهدات متقاضیان و فعالان بخش معدن در استان باید تا پایان خردادماه سال جاری محقق شود.
کد خبر: ۸۳۳۸۶۲
تاریخ انتشار: ۰۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۱ 25 March 2020

Image result for محمد فروهر سمنان

معاون امور معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت سمنان ظهر چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران به میزبانی سازمان صنعت، معدن و تجارت سمنان ضمن بیان اینکه تعهدات متقاضیان و فعالان بخش معدن در استان باید تا پایان خردادماه سال جاری محقق شود، اظهار داشت: در حال حاضر نیاز به حضور فعالان بخش معدن در سازمان صمت وادارات تابعه نیست و انتظار می‌رود متقاضیان و فعالان این حوزه در راستای سیاست‌های کلان بهداشتی کشور از ترددهای غیرضروری خودداری کنند.

وی با اشاره به اینکه مهلت قانونی موجود در مراحل کاری درخواست‌های صدور پروانه اکتشاف جاری، در امور مربوط به پروانه‌های اکتشاف تمدیدشده است، افزود: فعالیت‌هایی شامل مراحل تمدید، انتقال، ارائه گزارش پایان اکتشاف و اصلاحیه آن ازجمله اقداماتی است که تا پایان خردادماه فرصت دارند.

محمد فروهر بابیان اینکه جبران آسیب‌های احتمالی دارندگان و متقاضیان مجوزهای معدنی در دستور کار قرار دارد، تصریح کرد: تا پایان خردادماه سال جاری فرصت مناسب به کلیه فعالیت‌های معدنی که ذینفعان آن موفق به اجرای تعهدات خود نیستند، ارائه می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه صدور و تمدید پروانه‌های بهره‌برداری تا تکمیل فرآیند اداری آن برای متقاضیانی که موفق به تکمیل فرآیند نشدند مشروط به رعایت مقررات تا پایان خردادماه می‌توانند نسبت به انجام آن اقدام کنند، اضافه کرد: مهلت مجوزهای برداشت معتبر نیز از دیگر فعالیت‌های مهمی است که در این مهلت مقرر می‌توانند اقدام کنند.

 فروهر از اجرای طرح بازرسی فنی و ارزیابی وضعیت ایمنی معادن منتخب استان و ابلاغ نتایج به بهره‌برداران معادن خبر داد و گفت: این طرح از سال گذشته در دست اقدام است و تا پایان فصل بهار سال جاری برای تکمیل آن فرصت باقی است.

معاون امور معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت اسمنان یادآور شد: اعتبار پروانه‌های اشتغال اعضای سازمان نظام‌مهندسی معدن که تا پایان سال معتبر بودند و جلسات بررسی صلاحیت دارندگان پروانه اشتغال نظام‌مهندسی معدن از موارد و فعالیت‌های دیگری است که تا پایان خردادماه سال جاری فرصت ارائه خواهند داشت.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار