با شیوع ویروس کرونا در ایران برخی آزمون‌ها لغو و مسابقات به منظور پیشگیری از ابتلای ورزشکاران و تماشاچیان تعطیل شدند.
کد خبر: ۸۳۳۶۱۴
تاریخ انتشار: ۰۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۲ 24 March 2020

کرونا در ایران؛ آزمون‌ها و مسابقات لغو در ایران با شیوع کووید ۱۹

به گزارش تابناک سمنان: ویروس موذی و بی رحم کرونا از حدود سه ماه پیش در کشور چین گزارش شد و پس از آن به تدریج به سایر کشورهای جهان سفر کرد تا جایی که همه گیری جهانی اعلام شد و به گفته دبیر کل سازمان جهانی بهداشت سرعت انتشار ویروس افزایش پیدا کرده است.

تاکنون بیش از ۳۷۸ هزار نفر در ۱۹۵ کشور دنیا به ویروس کرونا مبتلا شده  و حدود ۱۶ هزار و ۵۰۰ نفر جان خود را از دست داده اند.
 
بنابر اعلام وزارت بهداشت ایران، مجموع مبتلایان قطعی به کووید ۱۹ در کشور شمار مبتلایان به این بیماری در کشور به ۲۳۰۴۹ نفر رسیده  است ، خوشبختانه ۸۳۷۶ نفر از بیماران کووید ۱۹ در کشور بهبود یافته و ترخیص شده اند و این آمار روز به روز در حال افزایش بوده و  متاسفانه با جان باختن ۱۲۷ نفر از بیماران، مجموع درگذشتگان بر اثر این بیماری در کشور به ۱۸۱۲ نفر رسیده است.
 
به دنبال شیوع ویروس کرونا در کشور برخی آزمون های علمی، پزشکی، فرهنگی،‌ دینی،‌ استخدامی،‌ مهارتی،‌ فنی و مهندسی، حقوقی،‌ بین المللی و مسابقات و لیگ های ورزشی تا پایان فروردین امسال و برخی تا پایان بحران کرونا لغو شدند.

کرونا آزمون های وزارت بهداشت را لغو کرد

آبتین حیدرزاده رئیس سنجش آموزش پزشکی با اشاره به لغو آزمون های وزارت بهداشت تا اطلاع ثانوی با توجه به شیوع کرونا اظهار کرد: ضمن آرزوی موفقیت برای كلیه داوطلبان،با توجه به شرایط فعلی و  براساس رصد دقیق وضعیت ابتلا و انتقال عفونت کرونا ویروس جدید تصمیم به لغو آزموهای وزارت بهداشت در حوزه علوم پزشکی گرفتیم.

رئیس سنجش آموزش پزشکی ادامه داد: آزمون‌های علوم پایه، پیش کارورزی و جامع داروسازی در تاریخ ۲۰ فروردین ۹۹، آزمون زبان MHLE در تاریخ ۲۸ فروردین ۹۹، آزمون صلاحیت بالینی پزشکی عمومی در تاریخ ۲۹ فروردین ۹۹ و آزمون پذیرش دستیار تخصصی در تاریخ ۴ اردیبهشت ۹۹ برگزار نخواهد شد و تصمیم لازم در این موارد پس از تعطیلات سال جدید اتخاذ و اطلاع رسانی خواهد شد.

کرونا آزمون های وزارت علوم را لغو کرد

با توجه به بند ۴ مصوبه ششمین جلسه مورخ ۹۸/۱۲/۱۵ ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا و نیز تعطیلی تمام مراکز آموزش عالی و به منظور مساعدت و همراهی با داوطلبان عزیز، برگزاری آزمون‌های سال ۱۳۹۹ سازمان سنجش تغییر پیدا کرد.

کنکور دکتری ۹ خرداد ۹۹، کارشناسی ارشد ۲۲ الی ۲۳ خرداد ۹۹، کنکور  سراسری ۱۲ الی ۱۳ تیر ۹۹، کنکور فنی و حرفه‌ای ۳ مرداد ۹۹، کارشناسی ناپیوسته ۳ مرداد ۹۹ برگزار می‌شود.

کرونا برای دومین بار آزمون‌های بین‌المللی در ایران را لغو کرد

سازمان سنجش آموزش کشور آزمون‌های TOEFL, GRE General, GRE Subject, IELTS, Life Skills, UKVI را با هماهنگی به عمل آمده با موسسات ETS و IDP، تا ۲۰ ماه آوریل ۲۰۲۰ برابر با اول اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ به دلیل شیوع کرونا لغو کرد.

زمان و نحوه برگزاری این آزمون‌ها از طریق سازمان سنجش آموزش کشور یا مراکز برگزارکننده این آزمون‌ها اعلام خواهد شد.

کرونا آزمون داوری بین‌المللی تنیس روی میز را لغو کرد

آزمون بین‌المللی تنیس روی میز ویژه داوران که قرار بود اردیبهشت‌ماه سال آینده در ایران برگزار شود به دلیل شیوع ویروس کرونا لغو شد.

فدراسیون تنیس روی میز ایران به نمایندگی از فدراسیون جهانی این رشته مامور به برگزاری یک دوره کلاس بین المللی ویژه داوران کشورمان است. قرار است سوالات این آزمون از طرف فدراسیون جهانی تنیس روی میز (ITTF) برای ایران ارسال شود و هزینه حضور در آن نیز به حساب این فدراسیون واریز شود.

آزمون شفاهی زیر ۱۰ سال آزمون سراسری قرآن لغو شد

آزمون شفاهی آزمون سراسری قرآن و عترت برای رده سنی زیر ۱۰ سال و آزمون طرح تشویقی حافظان سازمان اوقاف و امور خیریه به دلیل شیوع ویروس کرونا لغو و به زمان‌های آتی موکول شد.
آزمون شفاهی ۹ اسفند ماه توسط سازمان اوقاف به صورت همزمان در کل کشور جهت شرکت کنندگان زیر ده سال در رشته حفظ قرار بود برگزار شود
طبق اعلام ستاد اجرایی آزمون سراسری قرآن تاریخ مشخصی برای این آزمون در نظر گرفته نشده است و پس تحت کنترل در آمدن شرایط تاریخ این آزمون اطلاع رسانی خواهد شد.

کرونا، آزمون آیین نامه رانندگی را هم به تعطیلی کشاند

فرمانده پلیس راهور کشور گفت: ثبت نام در آموزش‌های رانندگی صورت می‌گیرد، اما کلاس‌ها تعطیل است.

سردار هادیانفر ادامه داد: آزمون آیین نامه اخذ نمی‌شود و صرفاً آزمون عملی برای کسانی در آیین نامه قبول شدند به جهت تنش کمتری که از نظر بهداشتی و درمانی دارد برگزار می‌شود.

کرونا مصاحبه آزمون وکالت را لغو کرد

رامتین قانع رئیس کمیسیون کارآموزی مرکز وکلای قوه از لغو برگزاری مصاحبه‌های آزمون وکالت به دلیل شیوع ویروس کرونا خبر داد و گفت: تمام مصاحبه‌های حضوری آزمون وکالت سال آینده به دلیل بیماری کرونا لغو شد.

رئیس کمیسیون کارآموزی مرکز قوه قضاییه گفت: همچنین لغو برگزاری کلاس‌ها و دوره‌های کارآموزی وکالت را به اختیار هیئت مدیره استان‌ها قرار داده ایم تا آن‌ها نسبت به شیوع ویروس کرونا و لحاظ کردن تمام جوانب استانی خود نسبت به برگزاری دوره‌های کارآموزی در استان هایشان اقدام کنند.

قانع گفت: بنابراین به دلیل اینکه حفظ سلامت و بهداشت برای مرکز امور وکلای قوه قضائیه بیش از برگزاری مصاحبه‌ها و دوره‌های کارآموزی اهمیت دارد، موقتا این آزمون‌ها به تعلیق درخواهد آمد.

آزمون صلاحیت پرستاری لغو شد

آبتین حیدرزاده رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی اعلام کرد: امروز تصمیم‌گیری شد به دلیل درگیری کاری پرستاران در ارائه خدمت به بیماران بیماری کرونا آزمون صلاحیت پرستاری مورخ ۲۳ اسفند ماه لغو شود.
وی افزود: این آزمون در آینده به تاریخ مناسب تری انتقال می‌یابد که متعاقبا تاریخ جدید اعلام خواهد شد.

برگزاری آزمون جامع دوره‌های آموزشی گردشگری به تعویق افتاد

مدیرکل دفتر مطالعات و آموزش گردشگری گفت: برگزاری آزمون جامع دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت گردشگری که قرار بود روز جمعه، ۱۶ اسفند ماه جاری به صورت سراسری در استان‌های کشور برگزار شود؛ به تعویق افتاد.

زاهد شفیعی گفت: پیرو جلوگیری از اجتماعات به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در کشور، آزمون جامع دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت گردشگری که قرار بود روز جمعه، ۱۶ اسفند ماه جاری برگزار شود؛ به روز جمعه مورخ ۲۲/۱/۹۹ تغییر کرد.

مدیرکل دفتر مطالعات و آموزش گردشگری افزود: حق شرکت در آزمون مذکور برای افرادی که با پرداخت وجه مربوطه از طریق سامانه، فرایند ثبت‌نام خود را به اتمام رسانده‌اند؛ محفوظ مانده و سایر متقاضیان نیز می‌توانند تا پایان روز یکشنبه، مورخ ۲۵/۱۲/۹۸ با مراجعه به پنل آموزشی خود نسبت به انجام و تکمیل فرایند ثبت‌نام اقدام نمایند.

لغو آزمون نظام مهندسی به دلیل شیوع کروناویروس

معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی به دلیل حفظ سلامت عمومی جامعه و به منظور جلوگیری از احتمال شیوع کرونا از تعویق زمان آزمون ورود به حرفه مهندسان، کاردان‌ها و معماران تجربی در ۱۵ و ۱۶ اسفند سال جاری خبر داد.

لغو آزمون استخدامی شرکت‌پالایش‌نفت‌تبریز

نظر به توصیه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ستاد مبارزه استانی با شیوع بیماری کرونا ویروس، برگزاری آزمون در تاریخ ۲۲/ ۱۲/ ۱۳۹۸ و در محل دانشگاه صنعتی سهند، لغو و تاریخ اجرا حدوداً یک ماه بعد، از طریق سایت شرکت پالایش نفت تبریز اطلاع رسانی خواهد شد.

آزمون (EPT) و آزمون فراگیر مهارت‌های عربی لغو شد

طبق اعلام مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی به دلیل پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، آزمون (EPT) و آزمون فراگیر مهارت‌های عربی نوبت اسفندماه ۹۸ دانشگاه آزاد در تاریخ از پشی تعیین شده (یعنی روز جمعه ۱۶ اسفند ماه ۹۸) برگزار نخواهد شد.

زمان مجدد برگزاری آزمون (EPT) و آزمون فراگیر مهارت‌های عربی متعاقباً از طریق سامانه آزمون EPT اعلام خواهد شد.

لغو آزمون‌های فنی و حرفه‌ای به دلیل شیوع کرونا

براساس تصمیمات ستاد ملی/ استانی مدیریت و مقابله با ویروس کرونا در سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور تمامی آزمون‌های سنجش مهارت و صلاحیت حرفه‌ای تا پایان سال جاری لغو شد.

حسن کشاورز، مدیر کل دفتر سنجش مهارت و صلاحیت حرفه‌ای گفت: پیرو دستور ریاست محترم سازمان در خصوص تعطیلی مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای در سطح استان، همسان با مدارس و دانشگاه‌ها، مطابق با تصمیمات ستاد ملی/ استانی مدیریت و مقابله با ویروس کرونا، کلیه آزمون‌های کتبی، الکترونیکی، هماهنگ و تفاهم (صنعت ساختمان، قالیبافان و صنایع دستی کد دار) تا پایان سال ۱۳۹۸ لغو شد.

وی در مکاتبه با ادارات کل آموزش فنی و حرفه‌ای سراسر کشور تاکید کرد: ادارات مذکور به منظور پاسخگویی مطلوب به داوطلبان سنجش مهارت مشمول تعطیلی و لغو برگزاری آزمون از ۴ اسفند ماه ۹۸ تا آغاز آزمون‌های مهارتی سال آینده تمهیدات لازم را به کار گیرند.

آزمون کارشناسی به پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران لغو شد

آزمون کارشناسی به پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران که قرار بود ۱۵ ماه اسفند ۹۸ برگزار شود، لغو شد

آزمون کارشناسی به پزشکی سال تحصیلی ۱۴۰۰- ۱۳۹۹ دانشگاه علوم پزشکی تهران که قرار بود ۱۵ اسفندماه ۹۸ برپا شود، طبق رصد دقیق شرایط ابتلا و انتقال ویروس کرونا (corona) به زمان دیگری موکول شد.

تمام مسابقات ورزشی تا پایان فروردین ۹۹ لغو شد

مسابقات ورزشی هم مثل آزمون های علمی و فرهنگی و هنری از ویروس کرونا در امان نماندند  و بنابر ستاد ملی مبارزه با کرونا  تمام مسابقات و لیگ‌های مختلف ورزشی تمامی رشته‌ها در سطح لیگ برتر، لیگ‌های دسته اول، دو و سه فعلا تا پایان فروردین ماه لغو شد. 

اما در این میان برخی مسابقات در جریان برگزاری بودند که با شیوع ویروس کرونا در کشور لغو شدند.

همچنین مقرر شد تمام باشگاه‌های ورزشی خصوصی نیز تا ۱۵ فروردین ماه تعطیل باشند.

لغو تمام مسابقات و اردوهای کشتی در سراسر کشور به دلیل کرونا

با بخشنامه فدراسیون کشتی به هیأت های کشتی استان ها، تمامی مسابقات و اردوها تا اطلاع ثانوی لغو شد.

مسابقات چوگان قهرمانی بانوان به دلیل کرونا لغو شد

مسابقات چوگان قهرمانی کشور بانوان که قرار بود 16 اسفند ماه برگزار شود به دلیل پیشگیری از شیوع ویروس کرونا لغو و به سال آینده موکول شد.

لغو مسابقات تنیس جام حذفی کشور

با اعلام ستاد مقابله با گسترش ویروس کرونا مسابقات تنیس جام حذفی باشگاه‌های کشور در جزیره کیش لغو شد.

لغو مسابقات قهرمانی دانش‌آموزان کشور

 برگزاری سی وهفتمین دوره مسابقات ورزشی قهرمانی دانش آموزان سراسر کشور در رشته زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی به میزبانی استان البرز  به دلیل پیشگیری از ویروس کرونا لغو و به زمان دیگری موکول شد.

کرونا دلیل لغو تمام مسابقات والیبال کشور

سرپرست سازمان لیگ والیبال اعلام کرد: کلیه مسابقات والیبال ایران تا اطلاع ثانوی لغو شدند.

کرونا، مسابقات بدنسازی و پرورش اندام قهرمانی کشور را لغو کرد

هرمزگان رقابت‌های پرورش اندام، فیزیک، فیزیک کلاسیک، ماسکولار فیزیک و بادی کلاسیک قهرمانی باشگاه‌های کشور که قرار بود طی روزهای ۷ الی ۹ اسفندماه در بندرعباس برگزار شود، به دلیل شیوع ویروس کرونا و دستور معاونت قهرمانی وزارت ورزش و جوانان لغو و به زمان دیگری موکول شد.

لیگ‌برتر والیبال بانوان تعطیل شد

فدراسیون‌والیبال تصمیم‌به لغو مسابقات لیگ برتر والیبال بانوان گرفت.

تمام مسابقات فوتسال بانوان و آقایان لغو شد

سازمان لیگ فوتسال از لغو تمامی رقابت‌های لیگ فوتسال آقایان و بانوان خبر داد.

تمام مسابقات لیگ برتر فوتبال لغو شد

با اعلام سازمان لیگ فوتبال ایران تمامی مسابقات لیگ برتر تا اطلاع ثانوی لغو شد.

فینال لیگ برتر وزنه‌برداری هم لغو شد

هفته پایانی رقابت‌های لیگ برتر وزنه برداری به دلیل شیوع ویروس کرونا لغو شد.

مسابقات لیگ برتر و سوپر لیگ کاراته لغو شد

سازمان لیگ و مسابقات فدراسیون کاراته در اطلاعیه‌ای از لغو مسابقات لیگ برتر و سوپر لیگ مردان و زنان خبر داد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار