میرابراهیمی گفت: تمام رستوران‌های شهر ملزم هستند از مواد ضدعفونی کننده برای سطوح و تجهیزات و ظروف آشپزخانه با آب صد درجه با شوینده‌های استاندارد استفاده کنند.
کد خبر: ۸۲۵۶۴۷
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۹ 24 February 2020

نظارت در رستوران ها افزایش یافته است/ بازار تقاضا در رستوران ها فروکش کرده است

به گزارش تابناک سمنان: سیدعلی اصغر میر ابراهیمی رئیس اتحادیه دارندگان رستوران و سلف سرویس گفت: با شیوع ویروس کرونا در شهر تهران نظارت ها در رستوران ها افزایش یافته است. تمام رستوران های شهر هم اکنون بهداشت را کاملا رعایت می کنند و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

او بیان کرد: به تمام رستوران های شهر نکات ایمنی را ارسال کرده ایم و علاوه بر این می توانند تمام موارد ایمنی و بهداشتی را در سایت اتحادیه مطالعه کنند تا مشکلی در این زمینه به وجود نیاید. 

رئیس اتحادیه دارندگان رستوران و سلف سرویس تشریح کرد: تمام رستوران های شهر ملزم هستند از مواد ضدعفونی کننده برای سطوح و تجهیزات و ظروف آشپزخانه با آب ۱۰۰ درجه با شوینده‌های استاندارد استفاده کنند. علاوه بر این پخت لازم و کافی برای کباب‌ها و دیگر غذا‌ها توصیه می‌شود به طوری که غذاهای کبابی حتما باید مغز پز شوند.

 

میر ابراهیمی ادامه داد: باید سطوح و فضا‌های رستوران که در شرایط عادی دسترسی به آن‌ها دشوار است مثل زیر دستگاه‌های پخت، گوشه‌های غیر دسترس فضای آشپزخانه و ... با آب جوش و شوینده و با برس شسته شده و خشک شود.

او افزود: میز‌ها و صندلی‌ها و دستگیر‌ها با اسپری‌های استریل و ضدعفونی کننده‌ها روزانه چندین بار پاک شود. سرویس‌های بهداشتی باید با مواد ضدعفونی کننده‌ها پاک شود درب‌ها، دستگیره‌ها، کاسه روشوئی، دستشوئی با مایع دستشوئی و ... حداقل روزانه دو بار استریل و با آب جوش شسته شده و خشک شود.

رئیس اتحادیه دارندگان رستوران و سلف سرویس ادامه داد: در تهیه مواد اولیه دقت کافی شود و اینکه منبع تولید آن‌ها مورد تائید سازمان‌های بهداشتی باشد. رعایت بهداشت فردی پرسنل در آشپزخانه و سالن پذیرائی و بقیه فضا‌های رستوران تاکید می‌شود.

میر ابراهیمی در پایان گفت: هم اکنون به دلیل خبر پخش شدن ویروس کرونا رفت و آمد در رستوران ها کاهش داشته است. 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار