خبرگزاری رسمی سوریه با اشاره به اخبار کذب تروریست‌ها و ترکیه، از کشته و زخمی شدن تعداد زیادی از تروریست‌هایی که قصد حمله سنگین و اشغال شهرک النیرب استان ادلب را داشتند، خبر داد.
کد خبر: ۸۲۴۷۵۸
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۵ 21 February 2020

به گزارش تابناک سمنان: خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) با اشاره به اخبار کذب رسانه‌های تروریستی و ترکیه‌ای درباره عملیات در شهرک «النیرب» در استان ادلب سوریه به نقل از خبرنگار خود گزارش داد نیروهای ارتش سوریه موفق شده‌اند، حمله سنگین گروه‌های تروریستی که با حمایت و کمک ترکیه قصد اشغال این شهرک را داشتند، دفع کنند.

نیروهای ارتش سوریه در نیرب

خبرنگار سانا گفت که به رغم شکست حملات تروریست‌ها به نیرب، رسانه‌های گروه‌های تروریستی به همراه رسانه‌های ترکیه‌ای در حال انتشار اخبار دروغین و تحریف واقعیت میدانی هستند تا از این طریق بر شکست سنگین، کشته و زخمی شدن نیرو‌های خود سرپوش بگذارند.

خبرنگار سانا تاکید کرد  تعداد زیادی از تجهیزات نظامی متعلق به تروریست‌ها از جمله خودور‌های زرهی، تانک و نفربر منهدم شده است.

همزمان نیز شبکه الاخباریه سوریه که پیشروی‌های ارتش این کشور در ادلب را زنده پوشش می‌دهد، به نقل از خبرنگار نظامی خود گزارش داد که تلاش تروریست‌ها برای نفوذ به شهرک نیرب شکست خورده است.

خبرنگار سوری درباره نحوه آغاز حملات روز گذشته تروریست‌ها و ارتش ترکیه نیز گفت: «حمله بعد از ظهر امروز (پنجشنبه) در محور نیرب ادلب آغاز شد؛ شمار زیادی از تروریست‌ها در این حمله مشارکت داشتند.»

وی افزود: «بیش از ۲۵۰ تروریست به همراه چند سرباز ترکیه حین پاتک ارتش سوریه در اطراف نیرب کشته شده‌اند. بعد از دفع حمله اول، عناصر تروریست‌ها ۲ بار دیگر به این شهرک یورش بردند که با مقاومت ارتش سوریه این حمله نیز ناکام ماند و نزدیک به ۷۰ تروریست کشته شده‌اند.»

مرکز تروریستی موسوم به دیدبان حقوق بشر سوریه نیز اعلام کرد از شدت درگیری‌ها در محور نیرب کاشته شده و گروه‌های تروریستی و نیرو‌های ترکیه بعد از درگیری‌های شدید از نیرب عقب نشسته و در اطراف آن مستقر شده‌اند.

به گزارش این مرکز در این درگیری‌ها ترکیه ۲ کشته و ۳ زخمی داده است، گروه‌های مسلح ۱۴ کشته و ارتش سوریه و نیرو‌های هم‌پیمان آن هم ۱۱ کشته داشته اند.

تانک منهدم شده ترکیه در نیرب سوریه

تانک منهدم شده ارتش ترکیه در نیرب سوریه

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار