حمید رضا عبدوس خبرداد؛
به گزارش تابناک سمنان: حمید رضا عبدوس رئیس اداره حفاظت اداره کل منابع طبیعی استان سمنان، گفت: ۵۵ دستگاه آبگرمکن خورشیدی و تنور گازی از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی بین بهره برداران منابع طبیعی استان توزیع شد.
کد خبر: ۸۲۴۱۵۶
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۵ 19 February 2020

نتیجه تصویری برای آبگرمکن خورشیدی

رئیس اداره حفاظت اداره کل منابع طبیعی استان سمنان در جمع خبرنگاران همزمان با صبح چهارشنبه به میزبانی منابع طبیعی استان سمنان با بیان اینکه ۵۵ دستگاه آبگرم کن خورشیدی و تنور گازی تحویل بهره‌برداران منابع طبیعی استان شد، بیان کرد: این تجهیزات از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی و طرح صیانت سال ۹۸ به بهره برداران منابع طبیعی به صورت رایگان اهدا شد.

وی سمنان ضمن بیان اینکه اولویت اهدای آبگرم کن و تنور گازی با بهره برداران مرتعی که در طرح حفاظت مشارکتی مشارکت دارند است، ابراز داشت: بهره برداران در حقیقت کمک یار منابع طبیعی در حفظ مراتع و اراضی ملی هستند.

حمید رضا عبدوس افزود: هدف از این کار کاهش و قطع وابستگی جوامع محلی به استفاده از چوب و هیزم جنگلی برای تأمین آب گرم به بهره برداران روستایی شهرستان‌های دامغان، شاهرود، گرمسار، سرخه، آرادان، میامی، سمنان و مهدی‌شهر تحویل شده است.

عبدوس در دومین بخش سخنان خود با بیان اینکه کمربند حفاظتی بین مرز اراضی ملی و مستثنیات به طول ۲۰ هزار متر با هدف حفاظت از اراضی ملی و جلوگیری از تخریب و تصرف این اراضی اجرا شده است، گفت: تغییر الگوی مصرف سوخت و حفاظت از جنگل‌ها از برنامه‌های استراتژیک سازمان جنگل‌ها مراتع و آبخیزداری محسوب می‌شود.

وی همچنین در پایان افزود: این طرح به منظور حفظ ذخایر ژنتیکی، کاهش فشار بر جنگل‌ها، جلوگیری از قطع درختان، ترغیب روستاییان و جنگل نشینان به استفاده از انرژی‌های پاک و زمینه‌سازی برای کاهش بهره‌گیری از سوخت فسیلی صورت گرفته است، همچنین باید گفت دلیل این طرح‌ها این است که در واقع خانوارهای روستایی که همکاری و مشارکت ویژه ای در جلوگیری از تخریب و تصرف و اطفا حریق و طرح‌های احیایی داشتند در اولویت قرار دارند.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار